Search
Close this search box.

Starší žáci zakončili sezónu

Nedělní den 8.4. strávili starší žáci bojem ve třetím koši v hradeckých Kuklenách. Jednalo se o poslední turnaj sezóny. Setkali se se soupeři, se kterými letos ještě nehráli a zápasy byly neočekávaně vyrovnané. Po bojích ve skupině se Sokolem Pardubice C a FBC Trutnov, se utkali o první místo s týmem FbK TJ Svitavy.

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Pardubice C 3:4
V prvním zápase nastoupili orličtí proti týmu z Pardubic, složeného především z mladších žáků ročníku 2005. Kluci dostali před zápasem pokyny, že musí do zápasu vletět a hlavně nesmí nic podcenit. To se jim první polovinu první třetiny dařilo, kdy Kuba Ludvíček vstřelil první branku. Pak hráči z Pardubic začali více napadat, zdvojovat je, rychle vyrovnali a na kluky padla nervozita. Škoda, že se nepodařilo využít několika gólových šancí při oslabení. Do vedení 2:1 tým ještě poslal Matouš Neugebauer, ale ani to nestačilo. Stále však drželi krok a tři minuty před koncem vyrovnali skóre na 3:3. V samotném závěru zápasu hrubě chybovali před brankou, soupeř se dostal do vedení, které chlapci přes závěrečný tlak nedokázali smazat. Byl to velice vyrovnaný boj, ale hráče svazovala nervozita.

FbK Orlicko-Třebovsko – FBC Trutnov 6:3
Do druhého zápasu se chtěli orličtí hlavně poučit z chyb v prvním zápase. Přesto byl začátek utkání z jejich strany nervózní a záhy obdrželi první gól. Nesložili ale zbraně, a o skóre se dlouho se soupeřem přetahovali. Ještě v desáté minutě rovnali nepříznivý stav 1:2. Až druhá polovina přinesla gólový příděl a postupně se dostali do vedení 6:2. Mezi střelci byli Lukáš Říha, David Král, Tomáš Martinásek, ale především Ondra Hamerník, který vybojoval hattrick.Byl to povedený zápas a kluci se konečně dostali do herní pohody.

FbK Orlicko-Třebovsko – FbK TJ Svitavy 4:5

Do finálového zápasu se probojovali hráči díky lepšímu skóre ve skupině. Tento zápas byl zajímavější, protože kluci měli mezi řadami soupeře mnoho kamarádů z regionálních výběrů. A tak k zápasu i přistoupili. Bojovali o každý míček na hřišti, a skóre se opět přelévalo z jedné strany na druhou. Tým držel skvělými zákroky brankář Matyáš Kopecký nejen v tomto zápase, ale po celý turnaj. Přesto se svitavským podařilo trefit v polovině druhé třetiny krásnou střelou šibenici naší branky. Od té chvíle pouze bránili a my bušili do jejich obrany neustálými útoky. Šancí na vyrovnání bylo poměrně dost, ale žádná síťku nerozvlnila. Vyrovnat se nepovedlo, a tak turnaj chlapci zakončili celkově druhým místem. Spokojenost byla především z dobře odehraného utkání, které nemohlo nechat v klidu žádného diváka. Za střelce se opět prosadil dvěma góly Ondra Hamerník a další přidali Lukáš Říha a Kuba Ludvíček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient