Search
Close this search box.

Starší dorost načíná play off, čeká ho Hradec

Základní část skončila a starší dorost Sparty čekají zápasy o všechno! Pražané vstupují do play off jako osmý tým nadstavbové části, přesto budou jedním z favoritů. Už v sobotu 17. března zahájí na domácím ledě osmifinále play off proti Mountfieldu HK. Východočechům tak mohou oplatit loňské vyřazení ve stejné fázi soutěže. „Musíme hrát hlavně zodpovědně po všech stránkách a přidat k tomu zarputilost a bojovnost,“ nabádá trenér Richard Žemlička. Přijďte jeho tým podpořit v sobotním i nedělním domácím utkání a pomoci jim k postupu do čtvrtfinále!

Svěřencům sparťanské legendy základní část vyšla, když ovládli svou základní skupinu B a do nadstavbové části o pořadí v play off šli jako druhý nejlepší tým soutěže hned za favorizovaným Salzburgem. Zejména v novém roce ale zbytečně ztratili některé zápasy a tabulkou se propadli až na konečnou osmou příčku, ze které narazí na devátý Hradec Králové. I přesto však bude generace, která v minulých letech vládla extralize mladšímu dorostu, jedním z aspirantů na titul.

„Se závěrem nadstavbové části jsme úplně spokojeni nebyli, protože jsme v závěru zbytečně ztratili hodně bodů. Nehráli jsme špatně, ale v několika zápasech jsme zbytečně ztratili,“ mrzí trenéra Richarda Žemličku, který však připustil, že jeho tým na nedostatcích zapracoval.

Kudy vede cesta k úspěchu? „My musíme hrát hlavně zodpovědně po všech stránkách a přidat k tomu zarputilost, bojovnost a blokovat střely,“ přiznává člen Klubu legend HCS. Velkou zbraní mohou být sparťanské přesilovky, které v nadstavbové části patřily k těm nejlepším, zatímco Východočeši se v nich trápili a platilo to i v oslabení, v němž byli s úspěšností 76,34 % nejhorším celkem.

„Naše výhoda to být může, protože přesilovky rozhodují ve všech soutěžích a kategoriích. Ty naše byly katastrofální, ale zapracovali jsme na nich a v závěrečných zápasech už jsme z nich dávali góly,“ pochvaluje si Žemlička, jenž se bude moci spolehnout na vyrovnanou ofenzivní sílu týmu.

Sparta totiž měla čtrnáct hráčů s minimálně patnácti body a celkem šest se jich dostalo nad hranici 30 bodů, když nejvíce získal Miroslav Dani se 49 kanadskými body (20+29). „Výhoda to samozřejmě je, protože můžeme rozložit sílu na dvě i tři pětky,“ těší sparťanského trenéra, který sáhne i do juniorky.

„Stahujeme si Vojtěcha Kropáčka, která nám pomůže složit tři silné pětky. Pokud vím, Hradec má kromě gólmana nahoře jen jednoho hráče, to by mohla být naše výhoda.“ Sparta se navíc může opřít převážně o starší ročníky 2000. V předešlé sezoně doplatila v osmifinálové sérii s Hradcem Králové i na fyzicky silnějšího soupeře.

„Minulý rok měl Hradec převážně starší hráče, zatímco my jich měli pouze šest. Dva zápasy byly vyrovnané a podle mého rozhodla ve prospěch Hradce fyzická síla,“ vzpomíná Žemlička na sérii, kterou starší dorostenci prohráli 0:3 na zápasy.

Před sobotním a nedělním utkáním věří, že všechno bude naopak. „Věřím, že tentokrát by mohla hrát fyzická síla v náš prospěch,“ uzavřel sparťanský kouč, jehož svěřenci budou hrát s jistotou ještě třetí duel na východě Čech, který je na programu v úterý 20. března a sparťané tam budou chtít odjet s mečbolem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient