Starostou Lanškrouna zůstává Radim Vetchý

Dne 1.11. 2018 se uskutečnilo ustanovující zastupitelstvo města. Zastupitelé tak složili slib a hlasovali o tom, kdo bude v následujícím volebním období zastávat funkci starosty, místostarosty, členů rady města a členů výborů.

Zastupitelé rozhodli o volbě veřejné.

V nadcházejících čtyřech letech bude starostou města znovu Radim Vetchý. Funkci uvolněného místostarosty bude vykonávat Miloš Smola a funkci druhého neuvolněného místostarosty Oldřich Strnad. Rada města bude stejně jako v letech minulých sedmičlenná. Složení rady je starosta města, oba místostarostové, Hynek Brýdl, Josef Fuchs, Pavel Resler a Jaromíra Staňková.

Na programu byla dále volba předsedů a členů výborů.

Finanční výbor – 7 členů
předseda: Stanislav Popelář
členové: Lukáš Boháč, Jana Frühaufová, Stanislav Palla, Tomáš Resler, Josef Fuchs, Ivana Šrůtková

Kontrolní výbor – 7 členů
předseda: Jiří Kráčmar
členové: Roman Bureš, Roman Ehl, Jaroslav Karlík, Jaroslav Lechnýř, Jindřich Marek, Vítězlav Seidl

Mediální výbor – 5 členů
předsedkyně: Lenka Ševčíková
členové: Jiří Hurych, Jiří Kohout, Vladimír Křivka, Miroslav Kuťák

Zastupitelem pověřeným řízením městské policie byl zvolen Miloš Smola.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.