Search
Close this search box.

Starosta Vsetína dementoval zprávy o zrušení dětského oddělení nemocnice

V posledních dnech se mezi veřejností začaly šířit nepodložené informace o možném zrušení dětského oddělení a omezení zdravotnické péče ve Vsetínské nemocnici. Vycházet mají z připravované koncepce budoucího fungování krajského zdravotnictví. Ta však zatím není hotova a předložena bude krajským zastupitelům k diskusi až 16. dubna na odborném semináři.

„Osobně jsem jednal jak s hejtmanem Jiřím Čunkem, tak i s předsedou představenstva všech krajských nemocnic Radomírem Maráčkem, kteří mě ubezpečili, že žádné rušení dětského oddělení se ve Vsetínské nemocnici nechystá,“ sdělil starosta Jiří Růžička s tím, že nejsou ani žádné informace o tom, že by mělo ve Vsetínské nemocnici dojít k omezení péče.

„Nicméně jako reálné považuji například provádění specifických plánovaných operačních zákroků vždy pouze na jednom specializovaném pracovišti v kraji, kde budou mít lékaři nejmodernější vybavení a budou ve svém oboru zkušenými specialisty,“ dodal Růžička.

Budoucností zdravotnictví na Vsetíně se zabývali i vsetínští zastupitelé, kteří ve svém usnesení vyjádřili uznání a poděkování pracovníkům Vsetínské nemocnice za práci, kterou vykonávají. Zároveň deklarovali, že Vsetínskou nemocnici považují za klíčovou v oblasti poskytování zdravotní péče na Vsetínsku a shodli se na tom, že podporují odbornou diskusi s lékaři, zdravotními sestrami o náplni zmíněné koncepce a dalším nastavení smysluplných kroků v oblasti zdravotní péče.

O nesmyslnosti zpráv, které šíří záměrně někteří komunální politici na veřejnosti, je přesvědčen i hejtman Jiří Čunek: „Samozřejmě chápu, že máme mnoho odpůrců. Ti co z nemocnic vytahovali miliony do svých kapes, změnu nechtějí. Bohužel i mnozí politici, protože úspěch jiných berou jako svoji prohru.“ Podle hejtmana je proto nutné přistoupit k systémovým změnám řízení nemocnic, aby se občanům Zlínského kraje mohla zajistit špičková zdravotní péče.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient