Starosta Vsetína dementoval zprávy o zrušení dětského oddělení nemocnice

V posledních dnech se mezi veřejností začaly šířit nepodložené informace o možném zrušení dětského oddělení a omezení zdravotnické péče ve Vsetínské nemocnici. Vycházet mají z připravované koncepce budoucího fungování krajského zdravotnictví. Ta však zatím není hotova a předložena bude krajským zastupitelům k diskusi až 16. dubna na odborném semináři.

„Osobně jsem jednal jak s hejtmanem Jiřím Čunkem, tak i s předsedou představenstva všech krajských nemocnic Radomírem Maráčkem, kteří mě ubezpečili, že žádné rušení dětského oddělení se ve Vsetínské nemocnici nechystá,“ sdělil starosta Jiří Růžička s tím, že nejsou ani žádné informace o tom, že by mělo ve Vsetínské nemocnici dojít k omezení péče.

„Nicméně jako reálné považuji například provádění specifických plánovaných operačních zákroků vždy pouze na jednom specializovaném pracovišti v kraji, kde budou mít lékaři nejmodernější vybavení a budou ve svém oboru zkušenými specialisty,“ dodal Růžička.

Budoucností zdravotnictví na Vsetíně se zabývali i vsetínští zastupitelé, kteří ve svém usnesení vyjádřili uznání a poděkování pracovníkům Vsetínské nemocnice za práci, kterou vykonávají. Zároveň deklarovali, že Vsetínskou nemocnici považují za klíčovou v oblasti poskytování zdravotní péče na Vsetínsku a shodli se na tom, že podporují odbornou diskusi s lékaři, zdravotními sestrami o náplni zmíněné koncepce a dalším nastavení smysluplných kroků v oblasti zdravotní péče.

O nesmyslnosti zpráv, které šíří záměrně někteří komunální politici na veřejnosti, je přesvědčen i hejtman Jiří Čunek: „Samozřejmě chápu, že máme mnoho odpůrců. Ti co z nemocnic vytahovali miliony do svých kapes, změnu nechtějí. Bohužel i mnozí politici, protože úspěch jiných berou jako svoji prohru.“ Podle hejtmana je proto nutné přistoupit k systémovým změnám řízení nemocnic, aby se občanům Zlínského kraje mohla zajistit špičková zdravotní péče.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak