Search
Close this search box.

Starosta Valašského Meziříčí ocenil sportovce a pedagogy

Na čtvrtečním jednání zastupitelstva města udělil starosta města Robert Stržínek ceny starosty dvěma pedagožkám, třem sportovcům a sportovnímu kolektivu. Kromě poděkování obdrželi ocenění pánové hodinky, dámy šperky a taneční kolektiv různé propagační materiály města.

První oceněnou v kategorii „Pedagog roku – mateřská škola – školní rok 2017/2018“ je dosavadní ředitelka MŠ Křižná paní Marcela Randýsková, toho času v dlouhodobé pracovní neschopnosti. „Paní ředitelka, která nastoupila do vedení mateřské školy před 18 lety, od útlého dětství inklinovala k malým dětem a svou volbu budoucího povolání cítila jako své velké životní poslání. Má veliké osobní kouzlo, vyzařuje z ní nekonečná pozitivní energie, laskavost k lidem a láska k dětem a k životu samotnému prostupuje celou její osobností. Pro mnohé z nás pedagogů se stala opravdovým přítelem a školka druhým domovem. Důkazem toho jsou věrní zaměstnanci, spokojení rodiče a děti, které se ještě mnoho let vrací ke dveřím ředitelny a s láskou vzpomínají na školní léta,“ píše mimo jiné v návrhu na udělení ceny učitelka Simona Porubová s tím, že paní Randýsková letos na jaře oslavila kulaté narozeniny a i touto formou by chtěli vyjádřit úctu a díky. „Nesmírně si tohoto ocenění vážím, děkuji,“ řekla dojatě po gratulacích a potlesku všech přítomných Marcela Randýsková.

Další držitelkou ceny starosty je v kategorii „Pedagog roku – základní škola – školní rok 2017/2018“ paní učitelka Hana Kalichová ze ZŠ Masarykova. „Je výjimečný pedagog, osobnost. Její žáci se pravidelně umísťují na předních příčkách okresních dějepisných olympiád. Její strhující, originální a úchvatné hodiny byly oceněny i inspektory České školní inspekce. Ve svém volném čase doučuje své žáky, při potížích sama neváhá navštívit i rodiny osobně u nich doma a dítěti pomoci,“ uvádí v žádosti ředitel školy Jiří Buksa a dále píše: „Jako ředitel si ji moc vážím. Pro každého manažera je výhodou mít v týmu takovou kapacitu.“ Po gratulacích zazněla slova: „Chtěla bych poděkovat vedení školy a celému učitelskému sboru. Začínala jsem na Lenince a končím na Masaryčce. A vždy mi tam bylo dobře,“ řekla s úsměvem Hana Kalichová. (pozn. v roce 1990 se ZŠ Leninova přejmenovala na současnou ZŠ Masarykova).

V kategorii „Sportovec roku 2017 – jednotlivci do 18 let“ Robert Stržínek předal ceny deblkanoistům Tomáši Hendrychovi a Richardu Nachtigalovi za dosažené vynikající sportovní výsledky. „Na světovém poháru dospělých ve Švýcarsku získali v loňském roce fantastické 6. místo. Na Mistrovství světa juniorů a reprezentace do 23 let v Rakousku vyhráli první místo v dlouhém sjezdu v týmové soutěži, stříbrnou příčku ve sprintu a bronz v dlouhém sjezdu jednotlivců. V Českém poháru juniorů obsadili celkově první místo jak v dlouhém sjezdu, tak i ve sprintu. Z Mistrovství ČR, které se konalo v Pelhřimově, si dovezli stříbrnou medaili,“ zmínil výčet úspěchů starosta Robert Stržínek.

Cenu starosty v kategorii „Sportovec roku 2017 – jednotlivci nad 18 let“ získala Lenka Petřeková působící ve valašskomeziříčské Akademii karate. „Lenka je členkou národní reprezentace v tradičním karate, závodí v disciplínách kumite, fukugo a kumite team. V roce 2017 přivezla stříbro z Mistrovství Evropy v Rumunsku, stříbro a bronz z Mistrovství ČR. V národních pohárech získala jedenkrát stříbro a dvakrát bronz,“ uvedl v návrhu Radoslav Januš z Akademie karate.

V kategorii „Sportovec roku 2017 – sportovní kolektiv“ si pro ocenění a dárky přišel tým děvčat z Taneční školy Aneri. „Tento tým reprezentuje město a region 12 let. Za tuto dobu se zúčastnil 79 tanečních soutěží. Z největších úspěchů bych zmínila, že se stal třikrát mistry světa Word Art Dance Federation, prvními vícemistry světa disco dance International Dance Federation, třikrát se stal mistry disco dance v regionálních kolech, prvními vícemistry disco dance na Mistrovství Moravy soutěží Czech dance organization a druhými vicemistry disko dance Mistrovství Moravy soutěží Taneční skupina roku,“ vyjmenovala v návrhu na ocenění trenérka a jednatelka Aneri Irena Stolařová a po gratulacích řekla: „Moc si tohoto ocenění vážíme a musím říct, že holky opravdu 12 let tvrdě makají.“

Cena starosty města Valašské Meziříčí v oblasti vzdělávání a volnočasových aktivit „pedagog roku“ se uděluje pedagogickým pracovníkům základních a mateřských škol především za mimořádný přínos v oblasti vzdělávání, za mimořádný úspěch žáků a za vynikající výsledky ve vzdělávací a výchovné činnosti.

Cena starosty města Valašské Meziříčí v oblasti sportu za rok 2017 se uděluje jako morální ocenění za dosažené sportovní úspěchy jednotlivců a týmu nebo za mimořádné osobní činy při sportovní aktivitě. Uděluje se v kategoriích sportovec roku do 18 let, nad 18 let a sportovní tým roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient