Starosta Ústí se sešel s juniorskou mistryní v bowlingu

Starosta města Petr Hájek se ve čtvrtek 5. dubna setkal se českou juniorskou reprezentantkou v bowlingu, Eliškou Krummerovou z Ústí nad Orlicí. Eliška, které je 14 let, se úspěšně účastnila juniorského mistrovství Evropy v dánském Aalborgu. Stala se tak nejmladší reprezentantkou v bowlingu. Společně s hráčkami Zuzanou Uhlířovou, Markétou Vojtěchovou a Annou Petákovou vybojovala Eliška na mistrovství stříbrnou medaili. Za předešlých 10 juniorských ME, kterých se Česká republika zúčastnila, bylo nejlepším umístěním 8. místo z Odense z roku 2014.

Na přelomu března a dubna v dánském Aalborgu děvčata, s výkonem 838 bodů, překonala dosavadní český týmový rekord na EYC, který do té doby držela čtveřice Nefová, Špirková, Pádárová a Hasníková z páté hry v Odense v roce 2014 a měl hodnotu 829 bodů.

Ve finále s Angličankami o zlato jim chybělo pouhých 20 bodů. Tato stříbrná medaile je první medaile pro ČR z kolektivní soutěže vůbec.

Eliška Krummerová se pravidelně také umisťuje na medailových pozicích regionálních i celostátních juniorských soutěží.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.