Starosta poprvé ocenil Křišťálovou růží významné osobnosti Jindřichova Hradce

U příležitosti oslav 100. výročí republiky letos poprvé ocenil starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka významné občany, kteří se svou celoživotní prací, nebo mimořádnými činy zasloužili o rozvoj Jindřichova Hradce.

Profesor Pavel Pudil, manželé Sabina a Jiří Langerovi, veslař Václav Chalupa, předseda spotřebního družstva Jednota Radim Klaška, bývalá ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Zdeňka Hanzalová a hasič Ladislav Šenkýř převzali od starosty města Stanislava Mrvky Křišťálovu růži.

Slavnostní večer se uskutečnil v pátek 26. října 2018 v prostorách společenského sálu Kulturního domu Střelnice. „V letošním roce slavíme stoleté výročí naší republiky a já bych rád v tento významný rok založil ve městě novou tradici právě ve spojení oslav tohoto státního svátku s oceněním významných osobností města, kteří se zasloužili o rozkvět města. Všech oceněných si velice vážím a rád bych jim poděkoval za vše, co pro naše město již vykonali a ještě vykonají,“ řekl starosta města Stanislav Mrvka.

Jednotlivé kandidáty na Cenu starosty navrhovali občané města Jindřichův Hradec. Po slavnostním předávání následoval koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru, v jehož podání a pod taktovkou dirigenta Radka Šalši zazněla Dvořákova Novosvětská.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!