Starosta poprvé ocenil Křišťálovou růží významné osobnosti Jindřichova Hradce

(Aktualizováno před )

U příležitosti oslav 100. výročí republiky letos poprvé ocenil starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka významné občany, kteří se svou celoživotní prací, nebo mimořádnými činy zasloužili o rozvoj Jindřichova Hradce.

Profesor Pavel Pudil, manželé Sabina a Jiří Langerovi, veslař Václav Chalupa, předseda spotřebního družstva Jednota Radim Klaška, bývalá ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Zdeňka Hanzalová a hasič Ladislav Šenkýř převzali od starosty města Stanislava Mrvky Křišťálovu růži.

Slavnostní večer se uskutečnil v pátek 26. října 2018 v prostorách společenského sálu Kulturního domu Střelnice. „V letošním roce slavíme stoleté výročí naší republiky a já bych rád v tento významný rok založil ve městě novou tradici právě ve spojení oslav tohoto státního svátku s oceněním významných osobností města, kteří se zasloužili o rozkvět města. Všech oceněných si velice vážím a rád bych jim poděkoval za vše, co pro naše město již vykonali a ještě vykonají,“ řekl starosta města Stanislav Mrvka.

Jednotlivé kandidáty na Cenu starosty navrhovali občané města Jindřichův Hradec. Po slavnostním předávání následoval koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru, v jehož podání a pod taktovkou dirigenta Radka Šalši zazněla Dvořákova Novosvětská.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz