Search
Close this search box.

Starosta Poličky se setkal s mladými Edisony

Masarykova základní škola se zapojila do projektu Edison, v rámci kterého přijelo v říjnu do Poličky 5 stážistů z vysokých škol z Ruska, Pákistánu, Thajska, Gruzie a Ukrajiny. Delegaci přijal i starosta města Jaroslav Martinů.

Projekt Edison spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.

Každý ze stážistů odučil na Masarykově škole 3 hodiny denně, vyučovací hodiny měly interaktivní formou představit danou zemi, zvyky, kulturu a především rozmluvit žáky. Všichni žáci, nehledě na věk a jazykovou vybavenost, se velmi dobře zapojili do komunikace v angličtině, některé třídy i v ruštině.

Stážistům se odpoledne věnovali žáci devátých ročníků a kromě Poličky si hosté prohlédli město Litomyšl a hrad Svojanov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient