Starosta Poličky se setkal s mladými Edisony

Masarykova základní škola se zapojila do projektu Edison, v rámci kterého přijelo v říjnu do Poličky 5 stážistů z vysokých škol z Ruska, Pákistánu, Thajska, Gruzie a Ukrajiny. Delegaci přijal i starosta města Jaroslav Martinů.

Projekt Edison spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.

Každý ze stážistů odučil na Masarykově škole 3 hodiny denně, vyučovací hodiny měly interaktivní formou představit danou zemi, zvyky, kulturu a především rozmluvit žáky. Všichni žáci, nehledě na věk a jazykovou vybavenost, se velmi dobře zapojili do komunikace v angličtině, některé třídy i v ruštině.

Stážistům se odpoledne věnovali žáci devátých ročníků a kromě Poličky si hosté prohlédli město Litomyšl a hrad Svojanov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.