Staré Město hlásí rekordní sezónu pro koupaliště

Úmorná, dlouho trvající vedra se podepsala na rekordní návštěvnosti staroměstského koupaliště během letních měsíců. Pro mnohé obyvatele nejen ze Starého Města bylo koupaliště, které prošlo v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí, jedinou možností, jak se alespoň trochu zchladit.
Teplota na teploměrech ukazovala na přelomu července a srpna často více než 35 stupňů ve stínu, a lidé tak dennodenně vyráželi na koupaliště. Ve dnech, kdy byla největší horka, bývalo na koupališti okolo tisíce návštěvníků denně. Teplota v bazénu byla okolo 25 stupňů a to trochu dělalo vrásky na čele řediteli SKC Staré Město Romanu Janíkovi, který má správu koupaliště na starosti. „Samozřejmě jsme měli obavy, aby se nám dařilo udržet kvalitu vody v normě. Naštěstí veškeré technologie pracovaly bez větších problémů a také díky tomu jsme nezaregistrovali žádné zdravotní komplikace spojené s kvalitou vody v bazénech, ať už hlavním nebo dětském brouzdališti,“ uvedl Roman Janík. Kvalitu vody pravidelně kontrolovali pracovníci hradišťské hygieny, kteří během rozborů odebraných vzorků neodhalili žádné překročení limitních hodnot.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.