Stále více ostravanů platí MHD kartou

Bezkontaktními platebními kartami hradí jízdné v ostravské MHD stále více cestujících. Jen za červen se tímto způsobem prodalo přes 304 tisíc jízdenek. Unikátní systém odbavení cestujících funguje v Ostravě již dva roky a cestující si za tuto dobu elektronicky pomocí platební karty zakoupili 4,3 milionu jízdenek.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavedl před dvěma roky jako první v České republice možnost hradit jízdenky platebními kartami přímo v dopravních prostředcích. Systém je výhodný pro cestující, kteří nemusí znát tarify ani přestupní zóny. Spočítá jim nejvýhodnější variantu jízdného, a pokud cestující kupuje prostřednictvím platební karty během dne více jízdenek, nejvyšší cena nikdy nepřekročí částku 80 Kč, což je hodnota 24hodinové jízdenky. Od letošního února lze kartou zakoupit jízdenky až pro čtyři spolucestující, psa nebo zavazadlo.

„V letošním roce do konce června jsme dosáhli 75 % tržeb loňského roku, a to nás nejsilnější měsíce červenec a prosinec teprve čekají. Společně s růstem plateb kartou zaznamenáváme i postupný pokles prodejů papírových jízdenek,“ uvedl generální ředitel DPO, Daniel Morys.

Krátce po zavedení služby před dvěma roky si platební kartou cestující koupili měsíčně sto tisíc jízdenek, letos v červnu si takto zakoupili 304 577 jízdenek. Za dva roky fungování služby se prodalo 4 315 200 jízdenek za více než 78 miliónů korun.

Cena 45minutové přestupní jízdenky pro dospělého činí 20 Kč, pro děti ve věku od 6 do 15 let, psa nebo zavazadlo lze pořídit zlevněné jízdenky za 10 Kč. Desetiminutová nepřestupní jízdenka vyjde na 14 korun. Novinkou je možnost registrovat si v novém e-shopu karta.dpo.cz platební kartu do systému. Potvrzení registrace platební karty proběhne do 24 hodin a cestující si pak mohou jednoduše ve stejném e-shopu ke své kartě pořizovat dlouhodobé jízdenky z jejich široké nabídky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.