Staford napadl tři členy rodiny. Pracovníka odchytové služby přejelo jeho auto…

Včera večer došlo v Šabině na Sokolovsku k velmi nepříjemnému incidentu. Stafordšírský teriér pokousal tři členy jedné rodiny a vážně je zranil. To však nebylo vše. Ve chvíli, kdy se psa snažil zadržet muž z odchytové služby, jeho vlastní auto ho přejelo…

Mezi zraněnými bylo i šestileté dítě, kterého staford napadl jako prvního. Chlapci přispěchali na pomoc strýc, který je majitelem psa, a děda. Ale i ti skončili s kousanci na těle.

Na místo byla povolána specializovaná firma, která měla psa odchytit. Jenže její pracovník nezajistil vůz, který se rozjel, muže porazil a vážně ho zranil. „Při nehodě byl zraněn sedmatřicetiletý muž, který byl letecky transportován do nemocnice. Dopravní nehoda je v šetření policistů,“ uvedl krajský mluvčí policie Jakub Kopřiva.
„Muž utrpěl rozsáhlá těžká zranění. Vrtulník jej přepravil do plzeňské nemocnice,“ upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.

Policisté budou též vyšetřovat, proč pes zaútočil na chlapce a na další členy rodiny.
Chlapec utrpěl středně těžké zranění ruky. Záchranáři ho nejperve převezli do sokolovské nemocnice, později putoval na specializované pracoviště do Prahy. „Oba dospělí muži pak utrpěli zranění horních i dolních končetin, převezli jsme je do sokolovské nemocnice,“ doplnil Hes.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.