Českým basketbalistkám stačí vyhrát a evropský šampionát mají v kapse

Zítra se české basketbalistky střetnou ve Fribourgu se švýcarskou reprezentací a pokud se jim povede vyhrát, mají účast na ME 2020 už jistou.

V dosavadních čtyřech zápasech kvalifikace se našim hráčkám povedlo vždy vyhrát. „Máme skvělou výchozí pozici, ale ještě musíme udělat poslední krok. Ten chceme udělat už ve Švýcarsku,“ řekl reprezentační kouč Štefan Svitek. Poté už by poslední zápas doma s Belgií nic neřešil.
Výhra ve Švýcarsku by měla být povinností, protože hráčky ze země helvétského kříže dosud v kvalifikace vše prohrály. Navíc jsme je v prvním utkání porazily jednoznačně 62:35. „Jsme favorit, ale musíme to potvrdit na hřišti a hrát nejlépe, jak umíme,“ řekl trenér Štefan Svitek. „I malé země jdou nahoru. I Švýcarky budou chtít alespoň jednou vyhrát a my nechceme dopustit, aby to bylo proti nám. Chceme se maximálně zkoncentrovat na ten zápas a vyhrát,“ dodal.

Češky by se měly spoléhat především na svou výškovou a silovou převahu. Náš tým by neměly ohrozit ani absence Terezy Vyoralové a Renáty Březinové, které z nominace vypadly kvůli zdravotním problémům. Do patnáctičlenného výběru se nakonec nevešla Kristýna Brabencová. „Mrzí mě to, ale Tereza s Renátou vypadly kvůli zdravotním potížím. Kristýna je nadějná hráčka. Jsem rád, že přípravu s námi absolvovala. Každá takováto konfrontace ji posouvá dále,“ řekl Svitek.

Nominace do kvalifikace o EuroBasket žen 2019

Rozehrávačky: Lenka Bartáková (Cmoki Minsk/Běl.), Petra Záplatová (Žabiny Brno), Sarah Beránková (KP Brno)
Křídla: Karolína Elhotová, Kateřina Elhotová (obě USK Praha), Romana Hejdová (Landes/Fr.), Tereza Krakovičová (Nymburk), Renata Pudláková (Keltern/Něm.)
Pivotky: Alena Hanušová (USK Praha), Julia Reisingerová (Girona/Šp.), Kamila Štěpánová (Bretagne/Fr.), Kia Vaughnová (Fenerbahce Istanbul/Tur.)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak