Sršni vrátili Vyšehradu porážku a stále drží domácí neporazitelnost

Soupeř Sršňu z pod Vyšehradské skály se zatím krčí na posledním místě skupiny A s jedinou výhrou, kterou zaznamenal právě v prvním vzájemném duelu s Pískem. Oba týmy počítaly ve svých sestavách ztráty, domácí samozřejmě toužili vrátit svému soupeři porážku.

Domácí vstoupili do utkání sebevědomě a od úvodu si šli pro výhru. Již po 4 minutách vedli dvouciferným rozdílem 12:2 a své vedení stále navyšovali. Po první čtvrtině vedli žlutočerní již 29:7 a zdálo se, že Vyšehrad je „na ručník“. I nástup do druhé čtvrtiny Sršňům vyšel a s chutí hrající Mikolášek zvyšoval ve 12.minutě na 33:9. Od té chvíle však přebrali otěže utkání hosté a v 16.minutě snížili na 38:25. Sršni však naštěstí pochopili, že „samo to nepůjde“ a koncovku poločasu si dokázali pohlídat, když se šlo do kabin se skórem 47:26.

Druhý poločas přinesl víceméně vyrovnaný boj, kdy si Písek dokázal hlídat více než dvacetibodový náskok, který pak ke spokojenosti výborných diváků dokázal v posledních minutách utkání navýšit. Populární „stovka“ pak padla z levačky kapitána Milana Špičáka.

Komentář trenéra: „Jsem samozřejmě rád za výhru, která nás udržuje v horní polovině tabulky. Myslím, že jsme především v úvodu utkání předvedli velmi slušný výkon a dlužno dodat, že tato pasáž zápas v podstatě rozhodla. Jsem rád za podařený návrat Dana Hejdy a pevně doufám, že se do hry vrátí i Šimon Běle, jehož přístup je perfektní.“

Sršni – Sokol Vyšehrad 103:70

Rozhodčí: Vondráček, Výborný. Diváků: 150.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového