Search
Close this search box.

Sršni přivezli z Polabí dva body

V 10.kole zajížděli Sršni do Nymburka k utkání s rezervou týmu Basketball Nymburk. Ukončovali tak sérii tří venkovních zápasů. Sestavy obou týmu poznamenalo několik absencí a otázkou bylo, který z nich se s touto skutečností vyrovná lépe.

Basketball Nymburk „B“ – Sršni Písek 68:75

První čtvrtina se nesla v duchu vyrovnaného boje, kdy žádný z týmů nedokázal výrazněji odskočit. Hosté si dokázali vytvořit relativně dost dobrých střeleckých pozic, které ale neproměňovali zdaleka s takovou úspěšností, aby jim to mohlo přinést výraznější náskok. To přišlo až v úseku mezi 11. a 15.minutou, který Sršni vyhráli 3:13 a to především díky poctivé obraně a také třem úspěšným trojkovým zásahům Radka Dudy – 20:30. Bohužel zafungovalo přísloví „lehce nabyl, lehce pozbyl“ – pár chyb nastartovalo Středočechy k obratu a ti šli do kabin s vedením 32:31.

V úvodu druhého poločasu si domácí stále drželi mírný náskok, druhou část 3.čtvrtiny však zcela ovládli Sršni, když ze stavu 39:35 ve 23. minutě dokázalo otočit na 43:50 v minutě třicáté. To byl rozhodující moment utkání. Zvláště, když Jihočeši dokázali v tomto duchu nastartovat i poslední část a po trojkách svátečního střelce z této vzdálenosti – Milana Špičáka, vedli ve 33.minutě již 51:66. Ač se hosté v závěru zmohli na dotahování, blíže než na 6 bodů se již nedostali a Písek si tak odváží cenou výhru.

Komentář trenéra: „Ten kámen, co nám spadl v neděli večer v Nymburku ze srdce musel být slyšet i u nás v Písku. Snad jsme dokázali prolomit deku, která na nás v posledních utkáních trochu ležela. Byl to kolektivní výkon, podpořený velmi dobrou prací v obraně a já bych rád poděkoval všem deseti hráčům, kteří se o to zasloužili. Teď tuto výhru potřebujeme potvrdit v pátek doma s Vyšehradem.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient