Srna vběhla řidiči přímo pod kola, škoda na vozidle je 65 tisíc Kč

Dne 10. dubna 2018 v 06:30 hodin jel řidič s osobním vozidlem značky Škoda Superb, po sil. II/114, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Radouš. Na přímém úseku uvedené komunikace v km 15,439, mu náhle z pravé strany komunikace do jízdní dráhy vběhla srna. V důsledku toho došlo ke střetu přední částí vozidla se srnou. Ta na místě dopravní nehody uhynula. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 65.000,-Kč.

Policisté upozorňují řidiče na možný výskyt lesní zvěře v blízkosti pozemních komunikací a s tím související riziko vběhnutí zvěře do jízdní dráhy. S touto skutečností by měli řidiči počítat a přizpůsobit jízdu tak, aby bylo možné následnému střetu včas zabránit. Pokud to již není možné, doporučují odborníci nestrhávat řízení a nechat dojít k čelnímu střetu automobilu se zvěří, neboť deformační zóny vozidel jsou v těchto místech nejsilnější a pro osádku vozidla nejbezpečnější. V případě prudkého strhnutí řízení do strany, může dojít k fatálnějším následkům např. boční náraz do stromu nebo přetočení vozidla na bok do silničního příkopu apod.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.