Sprejeři poničili soupravu metra

ětice lidí zablokovala v sobotu okolo půl desáté večer soupravu metra ve stanici Hradčanská. Následně jí posprejovali.

Pražská policie pátrá po čtyřech mužích a jedné ženě, které podezírá ze zablokování soupravy metra a následném posprejování. „Čtyři muži a jedna žena jsou podezřelí, že v sobotu 2. června okolo půl desáté večer ve stanici metra Hradčanská zablokovali na skoro osm minut soupravu metra a nastříkali na ní nápis,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Metro nejelo celých deset minut. Pokud by pachatelům byla prokázána vina, hrozí jim za poškození cizí věci jeden rok vězení.

„Podobu čtyř podezřelých a jedné ženy, která s nimi přišla, zaznamenaly kamery. Jestliže někoho z nich poznáváte, kontaktujte linku 158,“ dodal Daněk.

Podle policie byla partička sprejerů na celou akci dobře připravená. Podle kamerových záznamů dva muži zablokovali dveře, aby se souprava nerozjela, další dva skočili na koleje a vlak ze zadní strany posprejovali.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.