Search
Close this search box.

Sprejer řádil na břeclavském nádraží, škoda činí zhruba pět tisíc

Sprejerství je nekonečný problém, s nímž se ve městě neustále potýkají. Na Břeclavsku v loňském roce strážníci prověřovali téměř tři desítky případů, kdy majitelé zjistili, že jejich fasády domů či jiné objekty se staly terčem neznámého „malíře“. Způsobená škoda mnohdy dosáhla nemalých hodnot. V loňském roce v regionu sprejeři způsobili škodu za více než 220 tisíc korun.

O tom, že se tato problematika ustavičně opakuje, svědčí dalšího oznámení, které městská policie přijala uplynulý pátek. Sprejera tentokrát přilákalo kouzlo břeclavského vlakového nádraží. Pro svoji malířskou činnost si vybral čtyři vagóny osobního vlaku, který stál odstavený na koleji. Černou barvou vytvořil nečitelné nápisy a svůj výtvor zakončil tím, že na každý vagón zobrazil obrázek srdce.

Uvedené protiprávní jednání strážníci kvalifikovali jako trestný čin – poškození cizí věci. V případě dopadení může být „umělec“ oceněn pobytem ve vězení, a to v délce až na jeden rok. Snad jen pro ucelení zprávy zbývá dodat, že sprejerství se kvalifikuje vždy jako trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. V tomto případě vznikla společnosti České dráhy škoda okolo 5 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient