Sprejer poškodil fasádu domu v Berouně

Berounští policisté pátrají po totožnosti neznámého sprejera, který v době od dne 6. 4. 2018 7:00 hod. do dne 7. 4. 2018 do 7:00 hod., v Berouně, v ulici Vladislava Vančury, posprejoval fasádu bytového domu černým sprejem. Vytvořil zde nečitelný nápis o třech písmenech osazených korunou a dvěma pěticípými hvězdami. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 25.000,- Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.