Search
Close this search box.

Špotáková je na mateřské, přesto získala další zlato

Ještě do včerejška měla česká oštěpařka Barbora Špotáková jasno v tom, že jako dvojnásobná maminka je zároveň dvojnásobnou mistryní světa, aby se to nepletlo. Po dnešku je ale vše jinak. Ne že by se stala trojnásobnou matkou, to ne, ale nyní se může pyšnit třemi zlatými medailemi ze světových šampionátů.

Komise pro bezúhonnost atletiky zjistila, že vítězka z MS 2011 Ruska Maria Abakumovová dopovala a bude muset zlatou medaili vrátit. A protože Špotáková skončila druhá, automaticky se tak řadí na první příčku místo dopující ruské oštěpařky.
„Musím říct, že už mě to občas v minulosti i napadlo, ale samozřejmě mě to stejně dnes překvapilo. Třetí titul mistryně světa zní hezky,“ uvedla Špotáková v prohlášení atletického svazu.

Maria Abakumovová už byla v minulosti potrestána. Za prokázaný doping na OH v Pekingu 2008 byla potrestaná čtyřletým zákazem startu na všech soutěžích.

Špotáková tak bude mít ve své sbírce z MS tři zlaté medaile jako jiná oštěpařská veličina Jan Železný.

„Ráda bych řekla, že kariéru mně to nijak negativně neovlivnilo, ale naopak pozitivně, protože Abakumovová mě dovedla, respektive vyhecovala k neskutečným výkonům,“ dodala Barbora Špotáková, která má ve své sbírce ještě dvě olympijská zlata. Navíc je držitelkou světového rekordu – 72,28m.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient