Špotáková je na mateřské, přesto získala další zlato

Ještě do včerejška měla česká oštěpařka Barbora Špotáková jasno v tom, že jako dvojnásobná maminka je zároveň dvojnásobnou mistryní světa, aby se to nepletlo. Po dnešku je ale vše jinak. Ne že by se stala trojnásobnou matkou, to ne, ale nyní se může pyšnit třemi zlatými medailemi ze světových šampionátů.

Komise pro bezúhonnost atletiky zjistila, že vítězka z MS 2011 Ruska Maria Abakumovová dopovala a bude muset zlatou medaili vrátit. A protože Špotáková skončila druhá, automaticky se tak řadí na první příčku místo dopující ruské oštěpařky.
„Musím říct, že už mě to občas v minulosti i napadlo, ale samozřejmě mě to stejně dnes překvapilo. Třetí titul mistryně světa zní hezky,“ uvedla Špotáková v prohlášení atletického svazu.

Maria Abakumovová už byla v minulosti potrestána. Za prokázaný doping na OH v Pekingu 2008 byla potrestaná čtyřletým zákazem startu na všech soutěžích.

Špotáková tak bude mít ve své sbírce z MS tři zlaté medaile jako jiná oštěpařská veličina Jan Železný.

„Ráda bych řekla, že kariéru mně to nijak negativně neovlivnilo, ale naopak pozitivně, protože Abakumovová mě dovedla, respektive vyhecovala k neskutečným výkonům,“ dodala Barbora Špotáková, která má ve své sbírce ještě dvě olympijská zlata. Navíc je držitelkou světového rekordu – 72,28m.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak