Search
Close this search box.

Sportovní veteráni se sjeli do hustopečského vinařství

Neformální setkání veteránů ledního hokeje i dalších sportů se konalo ve čtvrtek 15. března opět po roce v hustopečském vinařství. Tato událost se vždy nese v příjemném duchu a debaty se vedou nejen o společných sportovních zážitcích. „Myslím si, že setkání nám zpestřují život. Probíráme věci, které nás zajímaly celý život, hlavně lední hokej,“ řekl František Pospíšil, bývalý kapitán.

Na pořadu dne byly i Zimní olympijské hry, které mají všichni v čerstvé paměti. Jedním z účastníků setkání byl i masér Pavel Křížek. Ten se staral o české vrcholové sportovce na osmi olympiádách. „U národního mužstva jsem začínal v roce 1973 a to byla zlaté éra – Hlinka, Bubla, Holíkové apod. První olympiádu jsem zažil v roce 1976 v Innsbrucku. Tehdy se celé mužstvo potýkalo s chřipkou, a přesto jsme skončili jako druzí. Největší zážitek bylo ovšem Nagano. Na přivítání a ovace po příletu nikdy nezapomenu,“ vzpomínal Křížek.

Pravidelným hostem setkání je bývalý starosta Jiří Teplý a veterány přišla pozdravit i starostka Hana Potměšilová. „Pravidelně se za nimi na chvíli zastavím a poslechnu si nějaký zajímavý příběh ze sportovního života. Je to vždy dramatické a zároveň veselé,“ uvedla Potměšilová. Veteráni si velmi pochvalovali místní víno a příští rok se do Hustopečí opět těší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient