Sportovní seriály zažívají boom. Letos se vrátí oblíbená Lajna

Češi sport milují. Tato informace se samozřejmě v průbehu let dostávala pravidelně i k filmářům, kteří jinak jsou vnímáni (neprávem) spíše jako sportovní antitalenti či kavárenští povaleči, a ti sem tam natočili film či seriál se sportovní tématikou. Některé se povedly více, jiné měně, tak už to bývá v každém uměleckém oboru.

V posledních letech se diváci od klasických televizí, hlavní mladší generace, přesouvá na internet. A právě internetová televize, která má zvláštní název OBBOD, uvedla v posledních letech dva velmi populární seriály ze sportovního prostředí. Fotbalový Vyšehrad a hokejovou Lajnu.

Vyšehrad nabízí příběh velkého fotbalového talentu (Julius „Lavi“ Lavický), kterému ale alkohol, kouření, večírky a různé průšvihy pokazily kariéru. Až tak, že ze Sparty je „odejit“ na Vyšehrad.

Pozadu samozřejmě nemohl zůstat ani náš druhý národní sport, hokej. Hlavním hrdinou Lajny je olympijský vítěz z Nagana a bývalý hráč NHL, který se rozhodne, že v provinčním Havířově vychová ze svého syna novou hokejovou legendu. Tvůrci Lajny plánují na letošní rok uvedení druhé série.

Ale vraťme se ke klasickým televizím, které nám v minulých letech také přinášely povedené, ale i méně zdařilé sportovní seriály.
Možná to někoho překvapí, ale už je to osm let, co byl uveden populární Okresní přebor, který se později dočkal i filmového zpracování.

Né úplně povedená byla Poslední sezona s Martinem Dejdarem v hlavní roli. Námět se lehce podobá Lajně, protože ústřední postavou je bývalý hráč NHL. Zde však nenastupuje do pozice trenéra, ale dále se vrcholově věnuje hraní.

Na konci 80. let byl natočen seriál z atletického prostředí Dlouhá míle, hlavní roli dostal Svatopluk Skopal.

V jiném vydání Magazínu se podíváme i na filmy, kde je „hlavní postavou“ sport.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.