Search
Close this search box.

Sportovní akci Xterra pomohlo také Dobrovolnické centrum Prachatice

Michal Piloušek se před časem obrátil na Dobrovolnické centrum Prachatice a požádal o dobrovolníky o pomoc v rámci organizace velké sportovní akce Xterra, která proběhla 14. – 15. 7. 2018, nejen v Prachaticích, ale i na nedalekém Křišťanovickém rybníku.

Nejen, že byla velmi dobře zvládnuta sportovní část, ale i část kulturní, společenskou. Desítky rodin s malými i většími dětmi, mladí lidé, závodníci (přes pět set jich bylo), všichni po celý víkend sportovali, fandili, bavili se. Příležitost dostali „amatéři“, ale i profesionálové, kteří dokázali neuvěřitelné zvládnutí svého sportovního výkonu – triatlonu (1500 plavání, cca 35 kilometrů jízda na kole a 10 kilometrů běh).

Mladí lidé, kteří pomáhali, si opravdu sáhli na dno, při odklízení zábran, kuželů, úklidu a to nejen po závodnících… a to, že někde sem tam ještě něco je? Snad vy byste dokázali vše mávnutím proutku zorganizovat a uklidit během dne? Chvalme. Chvalme to, že někdo do města dostal tuto sportovní akci, chvalme to, že mnoho lidí si přišlo na krásné letní prožitky, chvalme vzornou reprezentaci, kterou kolektiv kolem Michala Pilouška světu dal (bylo zde mnoho závodníků z celého světa – Španělska, Francie, Rakouska, Slovenska, Německa, Afriky, Nového Zélandu), ukázal, co prachatičtí dokáží, chvalme to, že přivedl možná poprvé spoustu lidí do Prachatic, kteří se sem budou vracet, za krásami historie, ale i současnosti, které město nabízí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient