Sportovci DCS GYM Česká Třebová si z USA přivezli významná sportovní ocenění

Desátého května odletěli trenéři, Lukáš Janda, David Sedlák, Tadeáš Smejkal a svěřenec Ondřej Skřivan, na týdenní soustředění do USA. Cesta za oceán nebyla náhodná, Třebováky na seminář pozval Karel „SilverFox“ Pravec, který v New Jersey v roce 1993 založil svou vlastní školu BJJ. Tento Čechoameričan, držitel černého pásu 3. stupně pod Renzo Gracie a černého pásu 3.stupně v taekwono ,již několikrát navštívil Českou republiku i Českou Třebovou. A právě DSC GYM Česká Třebová si vybral jeho svou jedinou sportovní pobočkou v rámci celé Evropy.

Třebováci se v USA seznámili s novými bojovými technikami a v dvoufázovém náročném tréninku se utkali i s americkými instruktory, kteří jsou držiteli černých pásů. Na závěr týdenního soustředění přišlo velké překvapení. Lukáš Janda a David Sedlák obdrželi černé pásy a stali se tak prvními, kterým Karel Pravec toto ocenění v Evropě udělil. V rámci Pardubického kraje jsou jejich prvními nositeli a v České republice jsou zapsáni jako čtrnáctý a patnáctý černý pás v brazilském jiu jitsu. Za výborné sportovní výsledky získal ještě Tadeáš Smejkal fialový pás.

Po návratu ze Států se tréninkové úsilí zaměřilo na Mistrovství České republiky, které se konalo 9. Června ve Frýdku-Místku. Po tradičně úspěšné prezentaci na této vrcholné republikové soutěži jsem oslovil trenéra Lukáše Jandu, který řekl: „ Na letošní otevřené Mistrovství České republiky v brazilském jiu jitsu vyslalo DSC GYM Česká Třebová 20 zápasníků. Kromě sedmi dospělých a dvou juniorů, tvořily výpravu děti ve věku od 7 do 13 let. Poctivá celoroční práce se nám vrátila v podobě 8 medailí, dvou zlatých, tří stříbrných a stejného počtu bronzových.

Velkou radost máme z úspěchů naší nejmladší generace. V kategorii dětí se stal mistrem české republiky devítiletý Nicolas Doleček -36kg, vicemistryní devítiletá Klára Dvořáková -36kg. Ve váhové kategorii -40kg se stal vicemistrem Max Jasan a bronz ve váze -45kg získala Julie Velecká. Ostatní děti skončily na čtvrtých a pátých místech. V letošním roce zápasil Tadeáš Smejkal v kategorii elit -77kg. Po drtivých vítězstvích nad svými soupeři získal naprosto suverénně titul Mistra České republiky.

Velkým úspěchem je i bronzová medaile Davida Sedláka v kategorii elit fialové, hnědé a černé pásy, který se již půl roku léčí z vleklého zranění. Titul vicemistra republiky získal Jan Broulík v kat. bílé pásy -84 kg a sbírku medailí dovršil třetím místem Ondřej Skřivan -93 kg.

Jako trenér jsem s naší účastí na Mistrovství České republiky velmi spokojen. Dosažené výkony i medailové výsledky DSC GYM Česká Třebová jsou důkazem, že naši práci děláme dobře.“

V letošním roce prezentaci brazilského jiu jitsu na Týdnu sportu neuvidíte. Pokud si však najdete čas, můžete mistry Evropy a mistry České republiky vidět 14. července při jejich exhibičním vystoupení na parkovišti u zimního stadionu. To se uskuteční v rámci doprovodného programu 21.ročníku Memoriálu Mistra Jana Husa ve Streetballu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.