Sportovcem roku 2018 se stává…Ester Ledecká

(Aktualizováno před )

Ne, ještě nebyl zvolen nejlepší český sportovec pro letošní rok, ale i tak je na 100% jisté, že se jím 21. prosince při galavečeru v pražském hotelu Hilton stane Ester Ledecká. Její dvě medaile na olympijských hrách v Pchjongčchangu jsou při vší úctě k dalším nominovaným sportovcům nepřekonatelné.

Zde je jedenáctka nominovaných osob, kteří, mimo jiných, letos dokazovali, že Česko patří mezi sportovní velmoce: ERBANOVÁ Karolína – rychlobruslení, KRČMÁŘ Michal – biatlon, KREJČÍKOVÁ Barbora, SINIAKOVÁ Kateřina – tenis, KVITOVÁ Petra – tenis, LEDECKÁ Ester – snowboarding, sjezdové lyžování, PASTRŇÁK David – hokej, SÁBLÍKOVÁ Martina – rychlobruslení, SAMKOVÁ Eva – snowboarding, ŠONKA Martin – letecká akrobacie a VÍTKOVÁ Veronika – biatlon.

Když se podíváme do minulých ročníků vyhlášení Sportovce roku, tak např. i vloni nikdy v podstatě nepochyboval, že se na pomyslném prvním stupínku ukáže biatlonistka Gabriela Koukalová, která se stala mistryní světa a navíc byla druhá ve Světovém poháru. O jejím prvenství tedy nebylo pochyb a to měla velmi silnou konkurenci. Druhá oštěpařka Barbora Špotáková se stala mistryní světa a třetí Karolína Plíšková se na několik týdnů vyhoupla na pozici číslo jedna ve světovém žebříčku. Mimochodem Ester Ledecká skončila v anketě na pátém místě.

Rok 2016 byl ve znamení olympijských her v Rio de Janeiru, což bylo také rozhodujícím elementem při výběru vítěze. Jedinou zlatou přivezl judista Lukáš Krpálek. Za ním skončil se stříbrem a bronzem z OH kajakář Josef Dostál a třetí Koukalová. Vítězství Krpálka bylo zajímavé i tím, že po deseti letech si na podium pro nejvyšší ocenění přišel muž.

Mimochodem Ester Ledecká už jednou tuto anketu vyhrála, ale v kategorii junior roku.

Jak už bylo řečeno, deset let si pro sebe “uzurpovaly” prvenství v anketě ženy a zpravidla se ta jména opakovala – Martina Sáblíková, Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová, Kateřina Neumannová a Petra Kvitová.
Zase naopak předtím to byli muži, kdo mezi sebe nepustil zástupce něžného pohlaví – Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Pavel Nedvěd, Roman Šebrle, Tomáš Dvořák, Jan Železný, Aleš Valenta a Martin Doktor. A mohli bychom pokračovat ještě do období společného státu se Slováky.

Ester Ledecká se stane první zástupkyní (opravdu se nemůže stát, že by vyhrál někdo jiný!) sjezdového lyžování i snowboardu, co zvítězí v této anketě.
V minulosti se stávalo, že vyhrávali zástupci netradičních sportů (kam třeba ještě lehce můžeme zařadit snowboard). Např. zmiňovaný lyžařský akrobat Aleš Valenta či letecký akrobat Petr Jirmus. Je to však otázka času, kdy se snowboard dostane mezi naše tradiční sporty, nejenom díky Ledecké, ale i Evě Samkové či Šárce Pančochové a dalším talentům, které se jistě brzy vyrojí.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz