SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Pokud hrajete na umělé trávě, budou pro vás vhodné kopačky s krátkými hřebíky nebo s gumovou podrážkou. Pokud hrajete na přírodní trávě, můžete zvolit kopačky s dlouhými hřebíky nebo s kombinací hřebíků a gumy.

TIP: Široký výběr kopaček najdete na eshopu https://www.r-gol.com/cs/kopacky

V závislosti na vašem herním stylu byste měli zvolit kopačky s odpovídajícím středem těžiště. Například, pokud jste rychlý útočník, mohou pro Vás být vhodné kopačky s nízkým středem těžiště, které Vám poskytnou lepší stabilitu a ovladatelnost. Pokud jste obránce nebo záložník, můžete ocenit kopačky s vyšším středem těžiště, které poskytují větší sílu a kontrolu při střelbě.

Také existují kopačky, které jsou speciálně navržené pro gólmany. Gólmani obvykle potřebují kopačky s vyšším středem těžiště, které poskytují větší stabilitu a podporují rychlou reakci při skákání po brance. Gólmani také často vyžadují kopačky s větším množstvím hřebíků nebo s gumovou podrážkou, aby měli lepší přilnavost na hřišti. Některé značky nabízejí kopačky speciálně navržené pro gólmany, ale mnoho gólmanů také používá univerzální kopačky a raději se poohlédnou po kvalitních rukavících (https://www.r-gol.com/cs/brankarske-rukavice).

Další věcí, na kterou byste měli při výběru kopaček myslet, je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Kůže může poskytnout lepší kontrolu nad míčem, ale může se také rychleji opotřebovat. Syntetické materiály jsou obvykle odolnější a snadněji se udržují, ale nemusí poskytovat takovou kontrolu nad míčem.

Nakonec byste měli zvážit i svůj rozpočet. Kopačky se mohou výrazně lišit cenou, třeba značkové kopačky (https://www.r-gol.com/cs/kopacky-nike) mívají vyšší cenu. Proto je dobré mít představu o tom, kolik peněz chcete nebo můžete do kopaček investovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.