Search
Close this search box.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Pokud hrajete na umělé trávě, budou pro vás vhodné kopačky s krátkými hřebíky nebo s gumovou podrážkou. Pokud hrajete na přírodní trávě, můžete zvolit kopačky s dlouhými hřebíky nebo s kombinací hřebíků a gumy.

TIP: Široký výběr kopaček najdete na eshopu https://www.r-gol.com/cs/kopacky

V závislosti na vašem herním stylu byste měli zvolit kopačky s odpovídajícím středem těžiště. Například, pokud jste rychlý útočník, mohou pro Vás být vhodné kopačky s nízkým středem těžiště, které Vám poskytnou lepší stabilitu a ovladatelnost. Pokud jste obránce nebo záložník, můžete ocenit kopačky s vyšším středem těžiště, které poskytují větší sílu a kontrolu při střelbě.

Také existují kopačky, které jsou speciálně navržené pro gólmany. Gólmani obvykle potřebují kopačky s vyšším středem těžiště, které poskytují větší stabilitu a podporují rychlou reakci při skákání po brance. Gólmani také často vyžadují kopačky s větším množstvím hřebíků nebo s gumovou podrážkou, aby měli lepší přilnavost na hřišti. Některé značky nabízejí kopačky speciálně navržené pro gólmany, ale mnoho gólmanů také používá univerzální kopačky a raději se poohlédnou po kvalitních rukavících (https://www.r-gol.com/cs/brankarske-rukavice).

Další věcí, na kterou byste měli při výběru kopaček myslet, je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Kůže může poskytnout lepší kontrolu nad míčem, ale může se také rychleji opotřebovat. Syntetické materiály jsou obvykle odolnější a snadněji se udržují, ale nemusí poskytovat takovou kontrolu nad míčem.

Nakonec byste měli zvážit i svůj rozpočet. Kopačky se mohou výrazně lišit cenou, třeba značkové kopačky (https://www.r-gol.com/cs/kopacky-nike) mívají vyšší cenu. Proto je dobré mít představu o tom, kolik peněz chcete nebo můžete do kopaček investovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient