„Spokojení nejsme, musíme se zlepšit,“ říká mladý hokejista Sparty Michal Vitouch

První školní měsíc už uplynul, a na řadu tak přichází první volba Hráče měsíce akademie HC Sparta Praha v kategorii dorostu. Tím se za měsíc září stal mladičký útočník MICHAL VITOUCH, který v nové sezoně zatím nastřádal osm bodů za sedm branek a jednu asistenci. „V dalších zápasech už musíme začít střílet více branek, tlačit se do šancí a hrát agresivnější hokej,“ velí.

Michale, máte za sebou prvních šest zápasů v nové sezoně za dorost. Jak byste zhodnotil dosavadní počínání Sparty v novém ročníku?
Bohužel se nám zatím moc nedaří, ale doufám, že se to brzo zlomí a budeme vyhrávat. Spokojení být nemůžeme. Budeme dělat všechno pro to, abychom se naše hra zlepšila a probojovali jsme se do play off.

Vám osobně se zpočátku sezony docela daří. Stihl jste nastřílet už sedm branek a k nim přidat jednu asistenci. Máte v hlavě nějakou představu, kolik byste chtěl za sezonu dosáhnout bodů?
Nemám. Daleko důležitější bude, abychom v sezoně dosáhli nějakého týmového úspěchu, na který všichni budeme vzpomínat.

Obě mládežnické kategorie absolvují od nové sezony tzv. povinné prodloužení po každém zápase bez ohledu na výsledek. Je to pro vás hráče nezvyklé?
Je to nová věc. Musím se přiznat, že mi to vůbec nevadí. Naopak. Pro týmy je to určitě výhoda, protože když se prohraje základní část, tak se dá získat alespoň jeden bod v prodloužení, což je super.

Váš tým nyní ztrácí na vedoucí Plzeň čtrnáct bodů. Už jste s trenéry probírali, co bude potřeba změnit do dalších zápasů?
Ano, už jsme to řešili. V dalších zápasech musíme už začít střílet více branek, tlačit se do šancí a hrát agresivnější hokej. Také nechceme být příliš vylučování, protože to někdy rozhoduje vyrovnané zápasy.

V uplynulých týdnech jste nastoupili proti těžkým soupeřům včetně Plzně a Litvínova a dvakrát jste ztratili zápas jen o kousek. Co podle vás rozhodlo ve váš neprospěch?
V minulých zápasech jsme udělali hodně individuálních chyb, které musíme odstranit. Navíc jsme tam měli pár zbytečných faulů a do toho se nám nepodařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili.

Předpokládám, že váš nejpovedenější zápas v sezoně byl doma s PZ Kladnem, které jste porazili poměrně jednoznačně. Označil byste tento výkon za vaše maximum?

Určitě ne. Chceme se nadále zlepšovat a předvádět co nejlepší hokej. Teď jsme na začátku nové sezony, která je pokaždé dlouhá. Náš povedený výkon se teprve ukáže proti silným soupeřům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.