Search
Close this search box.

Spekulace se potvrdily, Šilhavý bude trenérem fotbalové reprezentace

O Jaroslavu Šilhavém se mluvilo už několik dní, že by se měl po Karlu Jarolímovi stát novým trenérem české fotbalové reprezentace. Dnes byl do této funkce oficiálně dosazen. „Je to pro mě čest, závazek k celému národu. Jsem rád, že jsem to zrovna já,“ byla Šilhavého první slova v roli českého kouče.

Fotbalový A-tým je v krizi. Za vedení Karla Jarolíma se mu nepovedlo postoupit na světový šampionát. Přesto dostal kouč i nadále důvěru, avšak výsledky a hlavně výkony byly velmi bídné. Vše vyvrcholilo v posledních dvou zápasech. Nejdříve čeští fotbalisté prohráli v nové soutěži Lize národu s Ukrajinou 1:2 a poté si přivezli debakl z přípravného utkání v Rusku 0:4. V tu chvíli už českým fotbalovým vládcům, předsedovi Marku Malíkovi a místopředsedovi Romanu Berbrovi, došla trpělivost a při návratu domů se už v letadle dohodli s Jarolímem, že ve své funkci skončí.

Pro Šilhavého teď bude hlavním úkolem dostat tým do pohody a hlavně začít vyhrávat. Zároveň ještě není ztracen úspěch v Lize národů, od čehož se pak i bude odvíjet nasazení v kvalifikaci na ME. „Krátkodobým cílem je Liga národů, chceme uspět v nejbližších zápasech. Pak stabilizovat kádr, poznat hráče, nastavit systém samotné hry a jednotlivce do něj dosazovat. Na každý post mít připraveny hráče,“ poznamenal Šilhavý.
Reprezentaci čekají zápasy až za necelý měsíc. 13. října bude hrát na Slovensku, o tři dny později na Ukrajině.

Jaroslav Šihavý už ve své kariéře zažil několik velkých trenérských úspěchů. S Libercem získal v roce 2012 titul, to samé se mu povedlo o pět let později se Slavií.

Dříve už působil v reprezentaci, avšak ve funkci asistenta a to v letech 2003 až 2009. Takže byl i součastí úspěšného ME v Portugalsku, kde náš tým získal bronzové medaile.

Za asistenty si Šilhavý vybral Jiřího Chytrého a Milana Veselého, s kterými spolupracoval i v Liberci a na Slavii. Třetím asistentem je bývalý úspěšný reprezentant Tomáš Galásek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient