Search
Close this search box.

Spartu bude trénovat německý kouč, Plzeň opouští jeden z nejlepších útočníků Mertl

Česká ligová hokejová sezona nedávno skončila (obhajobou vítězství brněnské Komety) a už se rozjíždějí jak hráčské, tak trenérské přestupy.

Asi největší přestupovou bombou je angažování německého trenéra Uweho Kruppa na post hlavního kouče pražské Sparty, kde podepsal dvouletý kontrakt. Pražský klub tak reaguje na opětovnou nepovedenou sezonu a hlavně už na nekonečné čekání na titul. Naposledy zvedli hráči Sparty nad hlavy mistrovský pohár před jedenácti lety.
Uwe Krupp patří mezi největší hráčské legendy německého hokeje. V NHL odehrál více jak 700 zápasů v základní části a 81 utkání v play-off. Dohromady nasbíral 310 bodů (75 gólů a 235 nahrávek), což jsou na obránce velmi slušná čísla.
Ale i na pozici trenéra má za sebou zatím kvalitní výsledky. S německou reprezentací skončil před osmi lety na MS na 4. místě, což bylo po desítkách let nejlepší umístění německého mančaftu. V posledních letech trénoval německé kluby, Kolín nad Rýnem a Eisbaren Berlín.
Ve Spartě došlo i na brankářském postu ke změně. Do pražského klubu míří Matěj Machovský, který v letošní sezoně působil na farmách Detroitu v Grand Rapids v AHL a v Toledu v ECHL. Je možné, že Machovský nebude jediným hráčem ze zámoří, Sparťané tam mají vyhlédnuté i další české hráče.

Ke změnám dochází i v nejlepším týmu základní části české extraligy. Plzeňský klub opouští Tomáš Mertl, který patřil k nejlepším hráčům sezony 2017/2018 v kanadském bodování. Odcházejí i oba brankáři Miroslav Svoboda a Alexandr Hylák. Prvně jmenovaný podepsal smlouvu s Nashvillem. Náhradu za něj našli v Dominiku Frodlovi, který naposledy působil v pražské Slavii.
Plzeňský dres odložili i kvalitní obránci Petr Kadlec a Jakub Kindl
Do Plzně naopak přicházejí útočníci Václav Nedorost, Vojtěch Němec a Jan Eberle. Prvně jmenovaný má za sebou několik let působení v NHL i KHL.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient