Sparťanští fotbalisté vyrážejí na srazy reprezentací

Na srazy reprezentací svých zemí se vydalo hned deset sparťanských fotbalistů. Ke stálicím se tentokrát přidal i kapitán Josef Šural.

Českou reprezentaci čekají v Lize národů dva venkovní zápasy. 13. října se utká se Slovenskem a o tři dny později s Ukrajinou. Jaroslav Šilhavý, nový trenér národního mužstva, do svého výběru zařadil i sparťanského kapitána Josefa Šurala. Mezi náhradníky figuroval Martin Frýdek.

Kouč české jednadvacítky Vítězslav Lavička povolal pět sparťanů. Do posledních zápasů kvalifikace o mistrovství Evropy 2019 s Běloruskem a Moldavskem pravděpodobně zasáhnou Michal Sáček, Tomáš Wiesner, Matěj Pulkrab a také Jiří Kulhánek s Vojtěchem Vorlem, kteří působí na hostováních na Slovensku.

Lvíčata už ale o postup na elitní turnaj nehrají. “Ztratili jsme sice šanci na postup, ale nic se nemění na naší motivaci. Reprezentace znamená čest a poslední zápasy chceme zvládnout i kvůli koeficientu,“ řekl na nominační tiskové konferenci trenér Lavička.

V Rumunské reprezentaci nechybí Nicolae Stanciu, Alexandru Chipciu a Florin Nita. Jejich tým odehraje dvě utkání v Lize národů. 11. října se představí v Litvě a 14. října doma proti Srbsku.

Do výběru Bosny a Hercegoviny byl opět povolán Eldar Ćivić, který se bude se svými spoluhráči připravovat na přátelské utkání proti Turecku (11. října.) a následně na Ligu národů, kde změří síly se Severním Irskem (14. října).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!