Sparťanští fotbalisté vyrážejí na srazy reprezentací

Na srazy reprezentací svých zemí se vydalo hned deset sparťanských fotbalistů. Ke stálicím se tentokrát přidal i kapitán Josef Šural.

Českou reprezentaci čekají v Lize národů dva venkovní zápasy. 13. října se utká se Slovenskem a o tři dny později s Ukrajinou. Jaroslav Šilhavý, nový trenér národního mužstva, do svého výběru zařadil i sparťanského kapitána Josefa Šurala. Mezi náhradníky figuroval Martin Frýdek.

Kouč české jednadvacítky Vítězslav Lavička povolal pět sparťanů. Do posledních zápasů kvalifikace o mistrovství Evropy 2019 s Běloruskem a Moldavskem pravděpodobně zasáhnou Michal Sáček, Tomáš Wiesner, Matěj Pulkrab a také Jiří Kulhánek s Vojtěchem Vorlem, kteří působí na hostováních na Slovensku.

Lvíčata už ale o postup na elitní turnaj nehrají. “Ztratili jsme sice šanci na postup, ale nic se nemění na naší motivaci. Reprezentace znamená čest a poslední zápasy chceme zvládnout i kvůli koeficientu,“ řekl na nominační tiskové konferenci trenér Lavička.

V Rumunské reprezentaci nechybí Nicolae Stanciu, Alexandru Chipciu a Florin Nita. Jejich tým odehraje dvě utkání v Lize národů. 11. října se představí v Litvě a 14. října doma proti Srbsku.

Do výběru Bosny a Hercegoviny byl opět povolán Eldar Ćivić, který se bude se svými spoluhráči připravovat na přátelské utkání proti Turecku (11. října.) a následně na Ligu národů, kde změří síly se Severním Irskem (14. října).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.