Sparťanským sledge hokejistům se daří, přehráli mistra

​V minulých letech byly útočištěm sparťanských sledge hokejistů Neratovice, pro aktuální ročník se už ale představují na pražském kluzišti. Jejich domovem je nově otevřená hala Škoda Icerink ve Strašnicích. Tam už odehráli svůj úvodní zápas probíhající sezony a přineslo jim to štěstí v podobě vítězství a dvou bodů. Jak si dále vedou sledge hokejisté v lize, co je čeká v nejbližší době a jak je zatím spokojený kapitán Jiří Krupička, se dočtete v následujících řádcích.

Nový ročník Sparta odstartovala 22. září už na domácím pražském ledě, kdy hostila Kohouty z Olomouce. Ti v předešlém roce skončili celkově čtvrtí za třetími sparťany. První třetinu ovládli domácí, kteří svou převahu přetavili v úvodní branku. Nicméně po pauze se karty na ledě obrátily a za delší konec tahali hosté, kterým se povedlo vyrovnat. Ve třetím dějství žádný gól nepadl, a tak o druhém bodu pro vítěze rozhodly nájezdy. V těch Olomoucké vynuloval brankář Vápenka, naopak na sparťanské straně uspěli dva nájezdníci po sobě, vítěznou trefu si zapsal Zdeněk Krupička.

K dalšímu zápasu odcestovali Pražané na Moravu. Čekal na ně v řadě čtyřnásobný obhájce titulu ze Zlína. Sparťané měli znovu skvělý vstup do zápasu, opět šli jako první do vedení. Ani ve druhé třetině nezaostávali, přesto se Zlínu povedlo srovnat. Jenže Moravané neměli svůj den a Sparta je přehrávala, měla více ze hry a ve třetí části rozhodla o svém tříbodovém vítězství dvěma brankami – vítězství 3:1. Poprvé od listopadu 2014 Zlínští prohráli na domácí půdě a shodou okolností to byli právě Pražané, kteří je tehdy dokázali porazit.

K dalšímu utkání se sledge hokejisté Sparty ze Zlína přesunuli směrem severovýchod do loni celkově páté Studénky. Pražané si na úvod duelu zahráli oslabení, nicméně rychle po jeho konci otevřeli skóre. Jenže jako v utkání proti Olomouci sparťané ve druhém dějství ztráceli, oproti tomu domácí Studénka měla navrch. Vyrovnávací branky se dočkala až po startu třetí třetiny v přečíslení. Zápas dospěl do samostatných nájezdů, kde se Spartě nepovedlo překonat domácího gólmana, naopak Vápenka dvakrát kapituloval. Nicméně tým z hlavního města si i ve třetím zápase zapsal bodový zisk.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!