Search
Close this search box.

Sparta vstupuje do přípravy. Do přestupů se zatím moc nehrne

Zítra začíná fotbalové Spartě letní příprava, do které nastoupí zatím jen s jednou novou posilou, kterou je brankář Milan Heča. S tímto gólmanem, který v loňské sezoně nastupoval za Slovácko, se ale pro jaro počítá spíše jako s náhradníkem za jedničkou Rumunem Nitou.

„Staronovými“ hráči jsou fotbalisté, kteří se vrací z hostování. Jsou jimi útočník Matěj Pulkrab, který hrál v minulém ročníku za Liberec, Eldar Čivič (Trnava), Tomáš Wiesner (Liberec), Filip Havelka (Liberec), Vukadin Vukadinovič (Zlín) a Youssouf Dao (Vlašim). Předpokládá se, že především první dva jmenovaní by si měli udržet místo v A-týmu.

Po zpackané minulé sezoně se možná čekalo, že Sparta začne mohutně posilovat, aby už nedošlo k „trapasu“ v podobě pátého místa. Na druhou stranu loňské velké přestupové manévry Spartě nic dobrého nepřinesly, tak je teď možná opatrnější. Prezident Křetínský, i když patří k nejbohatším mužům České republiky, nyní pravděpodobně obrací každou korunu dvakrát, aby se v nových posilách nespálil.

Očekává se ale, že by se v nejbližších dnech měl dotáhnout přestup útočníka Bohemians 1905 Benjamina Tetteha.
V jednu chvíli to i vypadalo, že se v rudém dresu bude na podzim prohánět liberecký obránce Vladimír Coufal, ten ale dal nakonec přednost velkému rivalovi Slavii.

Sparta potřebuje, podle slov sportovního ředitele Zdeňka Sčasného, posílit především na postech pravého obránce, stopera a ofenzivního záložníka.

V kádru už nebude pokračovat David Lafata, který ukončil kariéru. Z kádru po sezoně odešli Michal Kadlec, Jonathan Bibiany a Rio Mavuba.

Začátek letní přípravy – 18. 6.
Testy FTVS – 19. a 20. 6.
Přípravné utkání: Sparta – AS Trenčín – dvojutkání, 23. 6. od 11:00 a 14:00, Tréninkové centrum Strahov
Přípravné utkání: Sparta – MFK Ružomberok, 27. 6. od 11:00, Tréninkové centrum Strahov
Soustředění, Bad Leonfelden: 30. 6 – 11. 7.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient