Sparta těsně vyhrála v Jihlavě, je zatím na třetím místě

Už to vypadalo, že Sparta zažije další bodovou ztrátu, nakonec ale byla schopná dát gól deset minut před koncem a zvítězit 0:1. V tabulce je v tuto chvíli třetí, ale Olomouc s Jabloncem teprve zápasy čekají.

Jihlava, která bojuje o záchranu, musí věřit, že uspěje příští týden v Brně, které možná už po tomto kole bude prvním sestupujícím.

Sparta měla sice v prvním poločase skoro dvakrát tolik času míč na kopačkách než domácí, ale v počtu střel na bránu či mimo ní se to neprojevilo. Z těch vyloženějších příležitostí určitě stojí za zmínku ta v 19. minutě, kdy po centru Costy střílel nebezpečně Kadlec. O osm minut později znovu Sparťán Kadlec zahrozil, ale opět z toho nic nebylo.
I jihlavští diváci se dočkali zajímavé šance svého týmu, Ilkaunieksovi chyběl krok k velkému ohrožení sparťanské branky. A to bylo vše v prvním poločase…
Ten samý hráč mohl v 51. minutě otevřít skóre, jenže pálil jen do břevna, míč se pak ještě otřel o tyč. Další vzrušení v hledišti nastalo v 70. minutě, když Plavšič centroval a Šural hlavičkou jen těsně minul bránu.
Gól přišel v 81. minutě, autor byl sparťan Kanga – 0:1.
Jihlava však mohla srovnat v posledních vteřinách zápasu, jenže Kerestešova hlavička skončila jen na tyči…