Sparta si lehce poradila s Libercem a jde do čela tabulky. Mladá Boleslav deklasovala Slovácko

Sparta – Liberec 4:1 (3:0)

Aby Sparta vedla na Letné po půlhodině 3:0, to už si její fanoušci dlouho neužili. Vše začalo v 18. minutě, kdy Plavšič přihrál Stanciuovi, který se prokličkoval do vápna a přízemní střelou překonal brankáře Hladkého -1:0.
Další gól přišel ve 27. minutě. Po spolupráci Stanciua a Frýdka se k míči dostal Tetteh, který se nemýlil – 2:0. Po chvíli si Stanciu s Tettehem akci zopakovali a diváci křičeli nadšením – 3:0.
Liberec se zmohl k něčemu až konci poločasu díky Ševčíkově střele, ale brankář Nita si s ní poradil.
Pohroma přišla pro Severočechy v 54. minutě, kdy jim byl vyloučen Vukliševič za zákrok na Tetteha.
Stanciu nadále řádil. Po jeho centru mohl přidat další sparťanskou branku Civič, ale jeho hlavička nebyla přesná. Ke gólu zatím nevedla ani spolupráce Sáčka se Šuralem.
V 89. minutě se povedlo Liberci snížit, Potočný využil volného přímého kopu – 3:1.
Jenže minutu na to dokonal svůj úžasný výkon Stanciu šikovnou střelou, na kterou brankář Hladký neměl šanci dosáhnout – 4:1.
Sparta se nejméně do dnešního podvečera udrží na první příčce.

Branky: 18. Stanciu (Plavšić), 27. Tetteh (M. Frýdek), 34. Tetteh (Stanciu), 90. Stanciu (Mebrahtu) – 89. Potočný
Karty: 88. Radaković (SPA) – 19. Potočný (LIB), 54. Breite (LIB), 71. Koscelník (LIB) červená: 54. Vukliševič (LIB)

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Costa – Stanciu, Kanga (69. Sáček), M. Frýdek, Plavšić (58. Civić) – Šural, Tetteh (75. Mebrahtu).
FC Slovan Liberec: Hladký – Vukliševič, Kerbr, Kačaraba (46. Mashike Sukisa) – Mikula, Breite, Ševčík, Hybš – Aarons (61. Koscelník), Oršula (78. Malinský), Potočný.

Mladá Boleslav – Slovácko 5:1 (1:0)

Ve 25. minutě tohoto zápasu se vůbec nezdálo, že by diváci mohli zažít takový brankostroj. Ve 27. minutě to rozjel po přihrávce Přikryla Mareš, který v pádu poslal balon za záda Daňka – 1:0.
V posledních vteřinách prvního poločasu mohl zvýšit Přikryl, ale jeho pokus šel nad bránu.
Slovácko se samozřejmě rozhodlo nevzdat, vždyť prohrávalo jen o jednu branku, a po poločase vrhlo všechny síly do útoku. Dobrou šanci měl nejdříve Havlík, ale jeho střelu stačil z brankové čáry vykopnout Hůlka. Poté ještě Rezek se pokusil překvapit mladoboleslavského brankáře Šedu, ale nevyzrál na něj.
Tyhle šance mohou Slovácko mrzet, protože pak přišel v 55. minutě druhý gól domácích. Ladra přihrál Přikrylovi a ten díky nešťastné teči slováckého hráče Krejčího překonal brankáře Daňka – 2:0.
Za chvilku ale Daněk vychytal velkou příležitost Mareše a následně hosté snížili. Sadílek přihrál Kuchtovi,
který zblízka hlavou dává branku – 2:0.
Rozhodující momenty zápasu přišly okolo 80. minuty, kdy nejprve zvyšoval Komličenko dokonal svůj sólový únik a pak Matějovský pohotově prostřelil Daňka – 4:1.
V 86. minutě dostal červenou kartu hostující Daníček po faulu na Džafiče.
Mladá Boleslav dokonala své skvělé dílo v 89. minutě, kdy Komličenko proměnil penaltu – 5:1.

Branky: 27. Mareš (Přikryl), 55. Přikryl (Jaroslav Diviš), 80. Komličenko (Matějovský), 83. Matějovský (Jaroslav Diviš), 89. Komličenko (pen.) – 64. Kuchta (Sadílek)
Karty: 72. Mareš (MBL) – 17. V. Daníček (SLO), 31. J. Krejčí (SLO) červená: 86. V. Daníček (SLO)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš – Takács, Mareš – Přikryl (85. Džafić), Ladra (76. Matějovský), Konaté (31. Jaroslav Diviš) – Komličenko.
1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, J. Krejčí, Šimko, Reinberk (46. Sadílek) – Janošek, V. Daníček– Kalabiška (79. Petr), Havlík, Jakub Rezek – Kubala (57. Kuchta).

Opava – Teplice 2:0 (1:0)

Skóre zápasu otevřel Smola, když skvělou střelou k tyči nedal Divišovi šanci -1:0.
Po chvíli mohl zvýšit Kuzmanovič, ale s jeho dorážkou si brankář Diviš poradil.
Ještě ke konci poločasu se předvedl Kayamba, avšak jeho technická střela si cestu do branky nenašla.
Opavským se povedlo zvýšit v 61. minutě. Jursa se napřáhl z 20 metrů a Diviš se marně natahoval – 2:0.
Teplice toho příliš v Opavě nepředvedly a zaslouženě prohrály.

Branky: 26. Smola (Hrabina), 61. Jursa
Karty: 60. Zavadil (OPA) – 64. Jindráček (TEP), 90+2. Vondrášek (TEP)

SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Hrabina, Zavadil (80. Jan Řezníček), Kuzmanović (77. Janetzký), Jursa, Zapalač – Kayamba, Smola (64. Puškáč).
FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Hyčka (46. Jindráček), Ljevaković, Žitný (74. Trubač), Kučera, Moulis – Vaněček (62. Hora).

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového