Sparta postoupila v českém poháru do čtvrtfinále. Měla však namále

Dnes se v duelu mezi Opavou a Spartou rozhodovalo, kdo postoupí mezi posledních osm v českém fotbalovém poháru, který má název MOL Cup.
Sparta nastoupila s několika hráči, kteří moc (či vůbec) v lize šanci nedostávají. Např. brankář Heča či obránce Wiesner, v průběhu utkání nastoupil i mladík Hložek.
Utkání bylo vyrovnané. Domácí se Sparty nezalekli a měli stejně šancí jako soupeř. Avšak zakončení bylo na obou stranách bídné. V průběhu zápasu došlo na straně Sparty k nepříjemné ztrátě. Kvůli zranění musel odstoupit Tetteh a není jisté, jestli bude fit do víkendového ligového kola.
Střelci se do konce utkání neprobrali. Ani v prodloužení gól nepadl, o postupujícím tak musely rozhodnout penalty. Hned v první sérii se netrefili hráči obou týmů (Stanciu a Kuzmanovič), to se pak opakovalo ještě jednou (Chipciu a Jursa). Až v šesté sérii, kterou úspěšně načal sparťan Frýdek, selhal v dresu domácích Schaffartzik, když překopl bránu. Sparta se tak mohla radovat z postupu.

Mezi posledních osm týmů v českém poháru postoupila už dříve tato mužstva – Slavia, Olomouc, Liberec, Bohemians Praha 1905, Teplice, Ostrava a Karviná. Los čtvrtfinále se uskuteční 13. prosince.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Řezníček (77. Jursa) – Jurečka (79. Kayamba), Janetzký, Zapalač (113. Kuzmanović) – Juřena (98. Smola).
AC Sparta Praha: Heča – Wiesner (79. Pulkrab), Radaković, Costa, Čivič – Kanga, Frýdek – Chipciu, Stanciu, Plavšič (112. Hložek) – Tetteh (20. Mebrahtu).

Scroll to Top
Web spravuje Webklient