Search
Close this search box.

Sparta nezvládla dohrávku patnáctého kola Tipsport extraligy proti Vítkovicím

Třetí utkání v řadě jste doháněli manko, ale tentokrát se vám to proti Vítkovicím nepodařilo. Co vidíte jako hlavní důvod toho, že jste tentokrát nezískali ani jeden bod?
Začátek se nám nepovedl, potom jsme trošku doháněli a nedařilo se nám to dohnat, jako jsme dohnali poslední dva zápasy. Vítkovice nás dneska přehrály.

Vítkovice udeřily hned z první střely, když Ondřej Roman využil zaváhání obrany a udeřil ze samostatného úniku. Co se tam stalo?
Proběhla tam špatná komunikace, neodehráli jsme to, jak jsme chtěli a jejich útočník zůstal za námi. Já jsem vyskočil moc brzy, pak už tam byl před brankou sám.

Gól z první střely soupeře dokáže psychicky nahlodat. Jak moc je to psychicky náročné?
Góly v hokeji padají. Člověk se z jednoho gólu nesmí položit, musí se z toho oklepat a další střídání pokračovat naplno.

Během první třetiny jste se dostal do křížku s Květoněm a za krátkou bitku jste šli na trestnou. Co se stalo?
Popravdě ani nevím, jak se to seběhlo. Já jsem jenom viděl, jak dojel Machyho. To se mi nelíbilo, tohle si u nás v domě nikdo dovolovat nebude.

V průběhu zápasu jste proměnili jednu přesilovku, ale další už ne. Rozhodly neproměněné příležitosti?
Příležitostí bylo hodně. (přikyvuje) Bohužel nám to tam moc nesedlo, nedali jsme je. Tím se takový zápas těžko otáčí.

Vy jste se po zranění vrátil nejen do sestavy Sparty, ale také do nominace reprezentace. Jak se těšíte?
Je to super zpráva. Já jsem to moc nečekal, jak jsem byl dlouho zraněný a nehrál jsem tolik zápasů, kolik bych měl. Jsem hrozně rád. Těch pár zápasů mi určitě pomohlo vrátit se do herní pohody, chci se ukázat a bude to pro mě velká a nová zkušenost.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient