Sparta má další posilu. Z Olomouce přichází Uroš Radakovič

Sparta Praha avizovala, že potřebuje ještě posílit střed obrany a nyní se jí to povedlo. Ze Sigmy Olomouc přichází srbský stoper Uroš Radakovič.

„Potřebovali jsme vyřešit problém na stoperském postu. Hledali jsme někoho, kdo nám bude platný svou výškou, agresivitou, úspěšností v soubojích a také při standardních situacích. Všechny tyto aspekty Uroš splňuje, a proto jsme rádi, že se povedlo dokončit jeho příchod,“ říká sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný.

Olomouckému týmu se náramně povedla loňská sezona, a tak bylo pravděpodobné, že o jeho hráče bude velký zájem. Právě Radakovič patřil mezi opory Sigmy, která skončila v ročníku 2017/2018 na čtvrtém místě, čímž si zajistila účast v evropských pohárech.

Radakovič nastoupil v loňské sezoně do všech třiceti ligových zápasů a dokonce nebyl ani jednou střídán, nechyběl tak ani minutu! Spekuluje se, že Sparta za něj zaplatila 15 milionů korun.

Radakovič to vnímá jako další posun v jeho kariéře. “Sparta je veliký klub, znal jsem ho podle jména už v Srbsku. Když jsem pak přišel do Olomouce, sám jsem viděl, jakou podporu Sparta má. Když jsem tady hrál na zaplněném stadiónu, byl to opravdu zážitek. Teď jsem šťastný, že jsem tu a že se zase můžu těšit na místní fanoušky,” podotýká srbský obránce.

Nová sparťanská posila je odchovancem Crvene Zvezdy Bělehrad. Ještě ale jako dorostenec přestoupil Radakovič do Proleteru Novi Sad. Poté si vyzkoušel italský fotbal v Bologni a Navaře.

Srbský stoper je zatím třetí sparťanskou posilou. V minulých týdnech podepsala smlouvy s útočníkem Benjaminem Tettehem a brankářem Milanem Hečou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz