Sparta hrála dobře, k postupu to však nestačilo

Sparta si přivezla ze srbské Subotice dvougólové manko, takže rozkaz zněl jasně: Vyhrát 3:0, či aspoň 4:1, 5:2, atd. Bohužel se to nepovedlo, i když v prvním poločase Sparta hrála skvěle a klidně o ty tři branky mohla vést.

Sparta – Subotica 2:1 (1:0)

Už v páté minutě se rumunský záložník ve sparťanských barvách Stanciu vyšvihl do vzduchu a poslal hlavičku na soupeřovu branku, míč se však odrazil jen od tyče.
I v 18. minutě mohli hosté děkovat dobře postavené brance, protože Kanga jen trefil tyč. Hned za chvíli sparťanský kapitán Šural byl ve výhodné šanci, ale srbský brankář předvedl skvělý zákrok.
Pak se však přece jenom diváci na Letné dočkali. Kanga přihrál Plavšićovi, který načechral míč Šuralovi a ten šikovnou levačkou otevřel skóre zápasu -1:0.
Ke konci poločasu měl ještě domácí Tetteh šanci, ale neprosadil se.

Sparta pokračovala v náporu i na začátku druhé půle. Plavšič cetroval na Chipcia, ale brankář hostí opět zachránil svůj tým.
První velká šance hostí přišla až v 59. (!) minutě. Marcič se objevil sám před brankářem Nitou a naštěstí pro domácí ho jen trefil do nohou.
Druhý gól přidala Sparta v 66. minutě. Plavšič využil Frýdkova centru – 2:0.
Jenže v 74. minutě přichází pro domácí šok. Jejich obránce Radakovič nesmyslně v pokutovém území strčil do soupeřova útočníka a rozhodčí odpískal penaltu. Trochu se štěstím jí proměnil Čečarič -2:1.
Následně došlo k přerušení zápasu, protože na hrací plochu vběhlo několik sparťanských „fanoušků“.
V tu chvíli potřebovala dát Sparta dva góly. Šanci ke vstřelení branky měla v 81. minutě, kdy byl vyloučen hostující Marčič a Sparta následně zahrávala přímý kop těsně za čarou velkého vápna. Nic z toho však nebylo. Spartě se ve zbývajících minutách už nepodařilo vstřelit potřebné dva góly a s pohárovou Evropou se opět jako vloni loučí už v předkolech…

Branky: 28. Šural, 66. Plavšić – 75. Čečarić (pen.)
Karty: 63. Kanga (SPA), 67. Plavšić (SPA), 74. Šural (SPA), 88. Chipciu (SPA), 88. Tetteh (SPA) – 55. Marcić (ZLS), 77. Lučić (ZLS), 90. Djenić (ZLS), 90+4. Perić (ZLS) 81. Marcić (ZLS) 90+7. Šural (SPA)

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu (90+6. Štetina), Radaković, Kaya, Costa (85. Vatajelu) – Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšić – Tetteh, Šural
FK Spartak Subotica: Perić – Tekijaški, Kerkez, Čalasan (36. Marcić), Vukčević – Jočić, Šimura – Djuričin, Glavčić, Savković – Čečarić (90+3. Torbica)