Search
Close this search box.

Sparta chce medaili. Koupila další hvězdu

Minulý týden se hokejová Sparta Praha dohodla s reprezentantem Michalem Řepíkem. A dnes představila dalšího hvězdného útočníka. Z Liberce přichází Marek Kvapil.

Čtyřiatřicetiletý forvard měl ještě rok působit v severočeském klubu, ale nakonec se s Liberecem dohodl na ukončení smlouvy. Hokejoví fanoušci byli zvědaví, kam jeho další kroky povedou a spíše tipovali zahraničí. Přestup do Sparty je tak pro mnohé překvapením. „Se Spartou jsem koketoval už v minulosti jako junior i rok a půl zpátky, když jsem se vracel z Ruska. Přiznávám, že mě to do klubu táhlo už dřív. Oblékat dres Sparty vnímám jako obrovskou výzvu ve své kariéře. Moc se na působení v Praze těším stejně jako na zápasy před tradičně zaplněným hledištěm domácí O2 areny,“ prohlásil Kvapil pro oficiální stránky klubu.

Kdyby se Kvapil v loňské sezoně nezranil, mohl se možná stát nejproduktivnějším hráčem extraligy, takhle byl „jen“ druhý za Milanem Gulašem z Plzně. „Když jsme se dozvěděli, že je tento hráč volný na trhu, začali jsme ihned jednat. Jsme strašně rádi, že jsme se dokázali na spolupráci domluvit s jedním z nejlepších hráčů minulé sezony. Marek dlouhodobě patří k nejproduktivnějším hráčům, ať už to bylo v Brně, nebo loni v Liberci,“ říká sportovní ředitel Petr Ton.

Kromě Liberce si Kvapil zahrál v extralize i za Slavii, Vítkovice a Brno. Avšak má za sebou i několik angažmá v ruské KHL – Čerepovec, Medveščak Záhřeb, Nižněkamsk, Chabarovsk a Dynamo Moskva. S posledně jmenovaným týmem získal i dva mistrovské tituly (2012 a 2013). Ten získal před dvěma lety i s Kometou. Avšak nejcennější medaili má z roku 2010, kdy s nároďákem získal na MS zlato.
Určitě by se ve Spartě nezlobili, kdyby se mu povedlo zvednout mistrovský pohár i v novém působišti. „Od Marka si slibujeme nejen produktivitu, ale celkově ho vnímáme jako jednu z největších hvězd extraligy. Tím pádem v něm vidíme jednoho z potenciálních tahounů a lídrů týmu,“ dodává Ton.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient