Search
Close this search box.

„Sovy mají motivaci oplatit nám prohru,“ říká brněnský trenér Jakara

V zápase proti týmu USK Praha se 10. 3. 2018 v 17:30 pokusí brněnští basketbalisté zopakovat výhru, kterou vybojovali v posledním střetu na pražské palubovce. Oba týmy mají ve skupině A2 vyrovnanou bilanci 1-1. Pražský tým má celkově o tři výhry více než mmcité+ Brno.

V zápase proti týmu USK Praha se 10. 3. 2018 v 17:30 pokusí brněnští basketbalisté zopakovat výhru, kterou vybojovali v posledním střetu na pražské palubovce. Oba týmy mají ve skupině A2 vyrovnanou bilanci 1-1. Pražský tým má celkově o tři výhry více než mmcité+ Brno.

I přes náskok pražských sov v tabulce je na tom ve vzájemných zápasech lépe Brno. Tuto sezónu vede 2-0. První utkání se odehrálo na palubovce USK Praha, kde se Brňanům podařilo v koncovce, po vyrovnaném průběhu hry, vyhrát 69:67. Nejvíce skórovali B. Sullivan, který nastřílel 24 bodů, s M. Primoracem, který nasbíral 20 bodů a 11 doskoků. 10 bodů a 12 doskoků přidal K. Mays. Pod desetibodovou hranicí pak byli R. Pumprla (6 bodů), J. Kozina (4 body), J. Tomanec (3 body) a M. Hrabovský (2 body). Nejlepšími hráči Prahy byli C. Raines a O. Peterson (oba po 14 bodech).

V odvetě, která se odehrála v Brně, opět vyhrálo mmcité+. Po konečné siréně svítil na tabuli výsledek 70:59. Z domácích byl s 20 body nejúspěšnější C. Barry. K. Mays a D. Lelić měli 14 bodů (Mays navíc 14 doskoků) a s 12 body a 12 doskoky ukončil zápas M. Primorac. Dále se prosadili: R. Pumprla (5 bodů), Z. Kereselidze (4 body) a J. Kozina (1 bod). Největší problémy brněnským hráčům dělal D. Bookert, který si v tomto utkání připsal 20 bodů.

„USK Praha hraje lépe a lépe. Překvapuje mě, jak jsou trpěliví v útoku, vzhledem k tomu, jak mladý mají tým. Podle počtu bodů obdržených soupeřem jsou navíc v obraně jedněmi z nejlepších v lize. Doma hrají mnohem lépe a mají motivaci pomstít se a oplatit nám prohru, protože poslední utkání u nich jsme vyhráli,“ říká brněnský trenér Dejan Jakara k nadcházejícímu sobotnímu utkání. Jeden z novějších hráčů Brna, Djordje Lelić, odehrál proti USK až druhé utkání, v tom se mu však dařilo. „Bude to těžký zápas. Jsou velmi dobrým týmem, zejména doma, a posledních pár týdnů hrají výborně. My si ale také dostatečně věříme. Navíc za sebou máme domácí výhru, takže do toho dáme vše a pokusíme se vyhrát naše první venkovní utkání ve skupině A2,“ prohlašuje Lelić, který hrál velkou roli v poslední brněnské výhře nad Jindřichovým Hradcem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient