Soutěž Plzeňská PUMA již zná své vítěze

V Centru robotiky se v pátek 23. listopadu konalo finále soutěže Plzeňská PUMA – Pedagog Učící Moderně a Atraktivně. Účastníci měli za úkol vytvořit interaktivní výukový materiál, s nímž vhodně zapojí digitální technologie do výuky. Čtvrtého ročníku soutěže se mohli zúčastnit vyučující všech škol v Plzeňském kraji. Největší zastoupení měly školy zřizované městem Plzně.

Do finále postoupila čtveřice učitelek ze základních škol a jedna z Gymnázia Plzeň. Představili svůj výukový materiál a prakticky předvedli výuku s ním. Porota složená z odborníků na vzdělávání hodnotila interaktivitu, obsah, originalitu, grafiku a uživatelskou příjemnost.

Vítězkou se stala Věra Krůsová z Gymnázia Plzeň. Porotu zaujala prací Trajektorie, dráha, rychlost, v níž netradičně skloubila výuku fyziky s výukou digitálních dovedností. Druhou příčku obhájila loňská účastnice Nikola Billová z Masarykovy ZŠ, která formou cestování v čase zpracovala téma pravěk pro 4. třídu. Na třetím místě se umístila Helena Lyerová z 28. ZŠ s prací pojmenovanou Halloween and Bonfire Night. Velmi kvalitní práce představily také Eva Adámková z Masarykovy ZŠ a Magdalena Weinerová z 11. ZŠ.

Každý zapojený pedagog si odnesl odměny věnované Centrem robotiky. Autorky tří nejlepších prací obdržely poukaz na digitální výukovou technologii od Správy informačních technologií města Plzně a Plzeňského kraje. Gymnázium Plzeň, na němž učí vítězná Věra Krůsová, obdrží od Plzeňského kraje interaktivní tabuli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak