Search
Close this search box.

Soutěž Plzeňská PUMA již zná své vítěze

V Centru robotiky se v pátek 23. listopadu konalo finále soutěže Plzeňská PUMA – Pedagog Učící Moderně a Atraktivně. Účastníci měli za úkol vytvořit interaktivní výukový materiál, s nímž vhodně zapojí digitální technologie do výuky. Čtvrtého ročníku soutěže se mohli zúčastnit vyučující všech škol v Plzeňském kraji. Největší zastoupení měly školy zřizované městem Plzně.

Do finále postoupila čtveřice učitelek ze základních škol a jedna z Gymnázia Plzeň. Představili svůj výukový materiál a prakticky předvedli výuku s ním. Porota složená z odborníků na vzdělávání hodnotila interaktivitu, obsah, originalitu, grafiku a uživatelskou příjemnost.

Vítězkou se stala Věra Krůsová z Gymnázia Plzeň. Porotu zaujala prací Trajektorie, dráha, rychlost, v níž netradičně skloubila výuku fyziky s výukou digitálních dovedností. Druhou příčku obhájila loňská účastnice Nikola Billová z Masarykovy ZŠ, která formou cestování v čase zpracovala téma pravěk pro 4. třídu. Na třetím místě se umístila Helena Lyerová z 28. ZŠ s prací pojmenovanou Halloween and Bonfire Night. Velmi kvalitní práce představily také Eva Adámková z Masarykovy ZŠ a Magdalena Weinerová z 11. ZŠ.

Každý zapojený pedagog si odnesl odměny věnované Centrem robotiky. Autorky tří nejlepších prací obdržely poukaz na digitální výukovou technologii od Správy informačních technologií města Plzně a Plzeňského kraje. Gymnázium Plzeň, na němž učí vítězná Věra Krůsová, obdrží od Plzeňského kraje interaktivní tabuli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient