Search
Close this search box.

Soutěž Nakresli rally zná své vítěze

První akcí valašského rallyového týdne se stalo vyhodnocení a vernisáž prací dětí z mateřských škol, žáků a studentů základních a středních škol Nakresli rally. Její čtvrtý ročník zabezpečila společnost JTRT pro s.r.o, pořadatel 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018, ve spolupráci se vsetínskou Střední školou Kostka. Partnerem jim při organizaci bylo Muzeum regionu Valašsko.

Nejlepší dílka vybírala porota z více než tří set výtvarných prací. Zaslalo je téměř čtyřicet mateřských, základních a středních škol, školních družin a středisek volného času, ale dorazily i od jednotlivců z míst od Ostravy přes Valašsko až po Kladno. „Snahou organizátorů výtvarné soutěže Nakresli rally je seznámit veřejnost s výtvarnou představou dětí a mládeže o Valašské rally, o rychlých autech a jejich posádkách či krajině, kterou soutěžní vozidla projíždějí, a také s pocity, jež Valašská rally u nejmladší generace vyvolává. Nebo o fair play v motoristickém sportu. To všechno ztvárněno klasickou či netradiční a zajímavou výtvarnou technikou,“ poznamenala předsedkyně hodnotitelské komise Jaroslava Ševčíková ze Střední školy Kostka.

Slavnostní vyhodnocení, předání cen a vernisáž proběhly v pondělí 19. března v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Mezi oceněnými byli i malí výtvarníci ze Vsetína. V kategorii mateřských škol dosáhl na 3. místo Dominik Janíček z MŠ Na Kopečku, mezi dětmi z 1. stupně základních škol se umístila na 3. místě Markéta Janků ze ZŠ Ohrada, v kategorii 2. stupeň ZŠ a střední školy obsadil 2. místo Martin Zelinka, SOŠ Josefa Sousedíka a 3. místo Soňa Bartíková, ZŠ Ohrada. V kategorii kolektivů získala ocenění za 3. místo Školní družina ZŠ Vsetín, Sychrov, třída paní vychovatelky Matute a Cenu Střední školy Kostka si pak odnesli Matěj Húšť a Adam Hrňa ze ZŠ Sychrov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient