Search
Close this search box.

Soutěž motivovala litoměřické úředníky k omezení používání automobilů

Městský úřad Litoměřice motivuje své zaměstnance k omezení používání automobilů, a to i formou soutěží. 13.11.2018 se uskutečnilo vyhlášení jedné z nich s názvem „Cesty městy“, do které se mohli zapojit všichni zaměstnanci MěÚ a litoměřické nemocnice. Spočívala ve sdílení informací o způsobu přepravy do a ze zaměstnání. Jejím cílem bylo motivovat pracovníky k používání udržitelných druhů dopravy včetně sdílení jízd automobilem.

Informace zaměstnanci zadávali do speciální aplikace, která vznikla v rámci projektu MOVECIT.
„Ocenění jsou dnes všichni, kteří se do projektu zapojili. Vážíme si toho. Získali jsme díky tomu mnoho potřebných informací. Již nyní například víme, že pracovníci nemocnice postrádají hromadný svoz,“ uvedl Jaroslav Klusák, vedoucí organizační složky SMART CITY Litoměřice.

Jednou z oceněných byla například Naděžda Křečková, která pracuje v nemocnici. „K přepravě do zaměstnání auto nepoužívám, jsem sportovec a upřednostňuji chůzi,“ prozradila soutěžící, která si, stejně jako ostatní, převzala od pracovníků SMART CITY drobné dárky.

Aplikace, jejíž používání si zaměstnanci obou institucí pilotně vyzkoušeli v rámci soutěže, zůstane i po skončení soutěže k využití zaměstnancům MěÚ. Ti si díky ní budou moci hledat kolegy na společné dojíždění automobilem nebo sledovat, kolik emisí CO2 ušetří díky cestě do práce jiným druhem dopravy než autem. Ti, kteří dojíždí pěšky či na kole, se zase dozví, kolik kalorií po cestě spálili.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient