Search
Close this search box.

Soutěž Jižní Morava čte již zná své vítěze

Napadlo vás někdy, co bude s Blanskem za 100 let? Pokud ne, nevadí. Některé děti z Blanska a okolí o tom totiž přemýšlely. Téma „Moje město, můj kraj za 100 let“ bylo totiž tematickou výzvou pro mladé talentované autory ve věkovém rozmezí 4–15 let v rámci soutěže Jižní Morava čte, která letos proběhla již třetím rokem v celém Jihomoravském kraji, a to pod záštitou brněnské Moravské zemské knihovny.

Svým představám mohli dát zapojení tvůrci v různých kategoriích podobu literární, výtvarnou nebo audiovizuální. Ve svých pracích dokázali, že jim nechybí ani fantazie ani zájem o budoucnost světa.

Ve čtvrtek 29. listopadu proběhlo v blanenské knihovně slavnostní vyhlášení vítězů místního kola soutěže. Za hojného počtu mladých autorů, jejich rodičů, pedagogů a dalších podporovatelů byly nejlepší práce zaslouženě odměněny.

Ze zapojených škol bylo nejvíce oceněných žáků ze ZŠ Salmovy, dále ze ZŠ TGM a ZŠ Sloup. Zapojili se však i jednotlivci – např. pětiletý Kryštof Komárek, který se umístil na 2. místě v kategorii nejmladších dětí, vytvořil papírovou postavu téměř větší než on sám a nazval ji „Ufon Martin aneb Blansko za 100 let existuje už jen v břiše mimozemšťana, který snědl všechny domy i pár planet“.

Nechyběly ani bohatě ilustrované prostorové knihy psané ve verších i v próze. V literární soutěži se děti představily s krátkými povídkami, někdy katastrofického ladění, jindy humorného charakteru. Krátké audiovizuální snímky pak upozorňovaly na nutnost změny již v současnosti.

Vítězové výtvarné kategorie nejmladších kolektivů ve věku 4–7 let Jakub a Jáchym Pernicovi.

Na závěr nezbývá než pogratulovat všem zúčastněným. Oceněná díla budou k vidění na dětském oddělení blanenské knihovny.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient