Soudci došla s cizincem trpělivost, ten skončil v base

(Aktualizováno před )

Uplynulý měsíc se policisté setkali se zvláštním případem, kdy se ve 40letém cizinci zřejmě pohnulo svědomí a nebo na jeho jednání měl vliv alkohol.

V červenci se na služebnu v Chrastavě dostavil 40letý cizinec ve společnosti svých kamarádů, kde se policistům přiznal, že má zákaz pobytu na území České republiky. Pravdivost jeho tvrzení si policisté ověřili v evidencích, kde zjistili, že cizinec si z nich skutečně nedělá jen legraci, ale že nemá v naší zemi co dělat. Celou věc si i tentokrát převzali policisté z cizinecké policie.

Na oddělení dokumetance policisté zjistili, že uvedený cizinec je pro ně známou tváří, neboť mu v minulosti Odbor cizinecké policie udělil správní vyhoštění z území ČR, které nerespektoval.

V červnu roku letošního roku jej zadrželi policisté při kontrole rozestavěného objektu v Liberci z důvodu jeho nelegálního pobytu na území České republiky a řešila ho cizinecká policie. Soud muže na tři roky vyhostil, měl patnáctidenní lhůtu na vycestování. Avšak cizinec lhůtu k vycestování ignoroval. Na svoji obranu tvrdil, že si byl na ambasádě vyřídit náhradní doklad, který si nemohl vyzvednout, neboť ztratil mobilní telefon.

Policisté celou věc řádně zadokumentovali a opět s cizincem řešili trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání Následně předali celou věc ve zkráceném přípravném řízení prostřednictvím Okresního státního zastupitelství k Okresnímu soudu v Liberci.

Cizincova historka s mobilním telefonem však soudce neobměkčila, ba naopak, došla mu s cizincem trpělivost, neboť nerespektoval rozhodnutí soudu. Poslal 40letého muže do vazby a to do doby, než bude ve věci konáno hlavní líčení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz