Search
Close this search box.

Sokolovské 4K 3D Kino Alfa je nejnavštěvovanějším kinem v Karlovarském kraji

Sokolovské 4K 3D Kino Alfa každým rokem láká na svá promítání více a více návštěvníků. Jakými změnami prošlo kino v roce 2018, které ojedinělé akce v jeho prostorách proběhly a na co nového se můžeme těšit v příštím roce?

Jednou z nejzásadnějších změn, která má pozitivní dopad pro návštěvníky kina je zřízení druhé pokladny pro nákup vstupenek a rozšíření další pokladny v prostorách baru. To, že toto rozšíření bylo správným rozhodnutím, napovídalo už první promítání, kde byly v provozu nově zřízené pokladny. V kině zmizely fronty jak u pokladny, tak u baru a pracovníci jsou schopni plně a včas obsluhovat všechny návštěvníky, což čas od času v minulosti bylo při velkém náporu premiérových filmů problémové.

Díky této změně si sokolovské kino může dovolit pořádat nejrůznější filmové akce velkého formátu. Jednou z nich byla bezesporu exklusivní předpremiéra filmu Po čem muži touží, která proběhla 17. září 2018. Na červený koberec dorazil sokolovský rodák a režisér této úspěšné komedie Rudolf Havlík společně se svými filmovými kolegy Annou Polívkovou, Lucií Šteflovou a Richardem Jaroslavem Müllerem. Důkazem, že o takovéto akce návštěvníci mají zájem, svědčilo i to, že několik dnů dopředu bylo na představení vyprodáno a pořadatelé dokonce přidávali do sálu další místa k sezení.

Městský dům kultury chce návštěvníkům kina přinést i něco navíc, než jen promítání filmů. Proto například v letošním létě pořadatelé spojili premiéru filmu Jan Palach s promítáním krátkého filmu o roce 1968 na Sokolovsku a následnou besedou s PhDr. Vladimírem Bružeňákem o událostech tohoto osudového roku na Sokolovsku, která se stejně jako samotné promítání filmu setkala s velkou návštěvností. Sokolovské kino je již několikátý rok po sobě vybíráno zástupci Karlovarského kraje jako kino pro promítání festivalových snímků v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Návštěvníci tedy nemusí jezdit na červený koberec do Karlových varů, ale festivalovou atmosféru mohou zažít přímo v Sokolově.

Důvodů, proč právě sokolovské Kino Alfa je mezi návštěvníky v našem kraji tak oblíbené je několik. Vysoká kapacita sedadel v sále, online nákup vstupenek bez čekání ve frontě, jedinečný zvuk a obraz laděný pro každý film zvlášť. „U letošního filmového trháku Bohemian Rhapsody jsme ladili zvuk přímo na míru. Cílem bylo, aby si návštěvníci odnesli co nejsilnější hudební zážitek, jako z koncertu. Z čísel návštěvnosti a hlavně ohlasu diváků věříme, že se nám to povedlo, protože někteří se na promítání vrací i několikrát během týdne, což nás moc těší“, dodal ředitel Městského domu kultury Sokolov pan Ladislav Sedláček.

Kino Alfa Sokolov v letošním roce také zvýšilo počet projekcí. Nově byla přidána víkendová promítání filmů od 21 hodin, která si pro tento čas získala od návštěvníků pozitivní ohlasy. Speciální velikonoční promítání střídají nejrůznější pohádky po celý rok v prázdninové dny základních škol. Zimní mrazivá odpoledne můžeme letos díky vánočnímu promítání trávit v teple a s popcornem v kině. Na 25. prosince je připravena pohádka Čertí brko, filmový i hudební trhák Bohemian Rhapsody a romantické drama Zrodila se hvězda. Druhý svátek vánoční bude ve znamení zelenáče Grinche ve 3D, akčního Bumblebee, kouzelných Fantastických zvířat a fantasy dobrodružství se Smrtelnými stroji. Poslední den v tomto roce můžeme trávit ve společnosti hned několika známých parťáků, protože na 31. prosince je připravena pohádka Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, Spider-man a jeho paralelní světy, Bumblebee a ti odvážnější mohou trávit poslední minuty tohoto roku Ve spárech ďábla.

Městský dům kultury Sokolov a 4K 3D Kino Alfa děkuje všem návštěvníkům za uplynulý rok a těší se na setkání při projekcích v roce 2019.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient