Search
Close this search box.

V Sokolově se také zapojili do celostátní akce Jehla 2018

Celostátní akce JEHLA 2018 – přes 470 strážníků společně s 42 asistenty prevence kriminality ze 40 měst sesbíralo 996 kusů infekčního materiálu.

Akce Jehla probíhala v Sokolově 17. dubna 2018 od 9:00 hod. a ukončena byla ve 13:00 hod.. Strážníci tuto akci vykonávají jako prevenci každým rokem se zaměřením kontroly dětských hřišť, které jsou zpřístupněny veřejnosti v lokalitě celého města a Hruškové. Dnes podpořili celorepublikovou aktivitu kolegů z Městské policie Praha a ostatních obcí a měst v ČR v celkovém počtu 38.
Kontrolováno bylo v Sokolově 25 dětských hřišť a pískovišť s výsledkem nálezu 8 ks zátek od piva, 2 ks plechovek a jednoho autíčka (hračky), což strážníky utvrdilo jako každý rok, že nejen občané vědí, jak se na těchto místech mají chovat, ale i v Sokolově působící nezisková služba KOTEC o.p.s se svým výměnným programem odvádí velmi dobrou práci. Akce se účastnilo 6 lidí z městské policie a to 2 strážníci z oddělení prevence kriminality, jeden strážník z výkonu služby a 3 asistenti prevence kriminality. Tuto preventivní akci městská policie opět zopakuje na konci léta. Akci podpořil velitel městských strážníků Petr Procházka i starosta města Jan Picka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient