V Sokolově se také zapojili do celostátní akce Jehla 2018

Celostátní akce JEHLA 2018 – přes 470 strážníků společně s 42 asistenty prevence kriminality ze 40 měst sesbíralo 996 kusů infekčního materiálu.

Akce Jehla probíhala v Sokolově 17. dubna 2018 od 9:00 hod. a ukončena byla ve 13:00 hod.. Strážníci tuto akci vykonávají jako prevenci každým rokem se zaměřením kontroly dětských hřišť, které jsou zpřístupněny veřejnosti v lokalitě celého města a Hruškové. Dnes podpořili celorepublikovou aktivitu kolegů z Městské policie Praha a ostatních obcí a měst v ČR v celkovém počtu 38.
Kontrolováno bylo v Sokolově 25 dětských hřišť a pískovišť s výsledkem nálezu 8 ks zátek od piva, 2 ks plechovek a jednoho autíčka (hračky), což strážníky utvrdilo jako každý rok, že nejen občané vědí, jak se na těchto místech mají chovat, ale i v Sokolově působící nezisková služba KOTEC o.p.s se svým výměnným programem odvádí velmi dobrou práci. Akce se účastnilo 6 lidí z městské policie a to 2 strážníci z oddělení prevence kriminality, jeden strážník z výkonu služby a 3 asistenti prevence kriminality. Tuto preventivní akci městská policie opět zopakuje na konci léta. Akci podpořil velitel městských strážníků Petr Procházka i starosta města Jan Picka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak