Šok pro futsalovou ligu. Chrudim nevede

Je pravda, že Chrudim má o zápas méně než Teplice, přesto je to nezvyklé, že její hráči neshlíží z prvního místa na svůj „kompars“. Zpravidla to bývá rok co rok tak, že Chrudim vše vyhrává a ostatní týmy (nebo apsoň první půlka) si mezi sebou navzájem berou body. Letos se však daří Teplicím. Sice teď měly problémy s Ostravou, po poločase byla remíza, pak však zabraly a udržely si tak první místo. „Z naší strany nezvládnuté utkání. Od začátku jsme k zápasu přistoupili lehkovážně a podle toho vypadal vývoj skóre. Měli bychom se nad sebou zamyslet, příště by se nám to mohlo vymstít, takhle se hrát nedá,“ podotkl Jiří Baran, kapitán Svarog FC.

To Chrudim si v pohodě doma poradila s Mělníkem, který vyřídila 9:0. „Kluci odehráli excelentní zápas. Již v prvním poločase jsme si vytvořili velké množství brankový příležitostí, které jsme ale nedokázali dobře zakončit. Koncovku jsme zlepšili po pauze a skóre výrazně navýšili. Bylo důležité se dostat do zápasového rytmu a přesto nechat řadu klíčových hráčů odpočinout. Duel jsme zvládli bezpečně a získali tím sebevědomí před výzvou, které budeme v příštím týdnu čelit,“ řekl po zápase chrudimský trenér Felipe Conde. Tou výzvou myslel utkání v Lize mistrů proti běloruské Lidě.

Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi Českou Lípou a Spartou. Tentokrát si však body odváželi hosté. „V České Lípě jsme splnili povinnost a zvítězili. Hned v úvodu jsme si vytvořili mnoho šancí, které jsme ale neproměnili. Musím říct, že domácí v první půli docela dobře bránili, chodili do brejků a vytvořili si i pár šancí. Ke konci poločasu jsme ale vstřelili dva góly, které nás uklidnily. Co se týče druhé půle, tak si myslím, že soupeř pomalu odpadl fyzicky a my dávali góly,“ řekl autor hattricku Michal Seidler. Sparta si tak drží druhé místo.

Na čtvrté příčce je její pražský rival ze Slavie, která je následovaná Mělníkem. První polovinu tabulky uzavírá Uherské Hradiště, které remizovalo s Helasem Brno, které je sedmé. „V dnešním utkání šla futsalová krása stranou, bojovnost předčila kreativitu a proto nebyl zápas pro oko diváka moc atraktivní. Specifické prostředí v Hradišti bude nepříjemné pro každého soupeře a proto bod bereme,“ podotkl Tomáš Galia, trenér Helas Brno.

Osmá je Plzeň, která získala důležité body proti Liberci a lehce se vzdálila spodku tabulky. Na něm se drží právě Liberec, Česká Lípa a Ostrava.

Futsalová první liga – 7. kolo:
Chrudim – Mělník 9:0 (2:0), Ostrava – Teplice 3:5 (2:2), Plzeň – Liberec 11:4 (5:1), Uherské Hradiště – Helas Brno 1:1 (1:1), Česká Lípa – Sparta Praha 0:9 (0:2).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak