Šok! Olympijská medailistka Erbanová končí v 25 letech s kariérou! Trenér jí celé roky ponižoval

(Aktualizováno před )

Minulý týden jsme vám v Magazínu Domácích novin oznamovali, že rychlobruslařka Karolína Erbanová se rozhodla po čtyřech letech odejít z nizozemského týmu do polského klubu. Jenže vše je jinak. Erbanová nikam nepřechází, ona se rozhodla s kariérou úplně skončit. Důvod?
Podle jejích slov za vším stojí český reprezentační kouč rychlobruslařů Petr Novák. Byla už prý unavená z jeho ponižujícího a útočného chování. “Byla jsem připravená vstoupit do další sezony a naplno se připravovat. Bohužel jsem byla z klidu jako už mnohokrát rychle vyvedena. Petr Novák zpochybnil v médiích úroveň polského týmu a kvality jeho trenéra. Také vyjádřil názor, že jsem pomalá. Dále dodal, že jsem o svém nástupu do tohoto týmu nedostatečně informovala. Tuto lživou podpásovku jsem inkasovala ve vrcholné fázi předsezonní přípravy,” napsala Erbanová na svém facebookovém profilu.

Vztahy mezi Erbanovou a Novákem se zhoršily před čtyřmi lety, kdy se závodnice rozhodla odejít z Česka do nizozemského týmu. Bylo to hlavně z toho důvodu, že v Čechách už se nemohla posunovat výše ve svých sprinterských disciplínách, což jí naopak v Holandsku díky tréninkovým metodám a hlavně sparingpartnerkám umožnili. Důkazem správného kroku pak bylo druhé místo ve Světovém poháru a především bronzová medaile z letošní olympiády na trati 500m.

Jenže nizozemský klub, v kterém Erbanová působila, ukončil činnost a Erbanová využila nabídku polského týmu, aby závodila za něj. K tomu však pořádně nedošlo. „Využila se národní federace ke zničení kariéry sportovkyně. Doufám, že jednoho dne tento gentleman pochopí, co udělal, a bude ho bolet u srdce,” napsal finský trenér Nieminen působící u polského týmu na instagramovém účtu Erbanové pod její vysvětlení konce kariéry. Tím gentelmanem myslí Petra Nováka.

Právě na instagram posílají fanoušci Erbanové povzbuzující slova, která ale zároveň útočí na Nováka. Ten se zatím ke konci kariéry své bývalé (?) svěřenkyně nechce vyjadřovat.
Naopak zareagoval český rychlobruslařský svaz, který věří, že obě strany (Erbanová, Novák) si vše vyříkají a závodnice se vrátí na ledový ovál. “Respektujeme přitom její přání a nebudeme jednání dále medializovat,” stojí v prohlášení svazu.

Kdo ví, jestli to ale ještě bude možné, když závodník vnímá svého trenéra takto: „Nejsem už nadále připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům,” uvedla.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz