Search
Close this search box.

Šok! Češi prohráli s Německem. Nyní musí pro jistotu porazit jednoho z velkých favoritů

To že budou mít čeští hokejisté na MS do 20 let po dvou zápasech tři body, se tak trochu čekalo. Jenže se počítalo s tím, že si našimladíci poradí s Německem a s Ruskem spíše přijde prohra. Ale ono je to obráceně, což je velmi nemilé. Tím pádem se naši západní sousedé dostávají do hry o čtvrtfinále a Češi se naopak mohou obávat, že budou hrát zápasy o záchranu. Skupina je nyní zamotaná a může se stát, že ani naše výhra nad některým z dvojice Kanada, USA nemusí stačit na postup do vyřazovacích bojů. Naopak i dvě případné (a trochu očekávané) prohry ještě automaticky neznamenají souboje o udržení se v elitní skupině.

Česká republika – Německo 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Natěšení diváci se v ostravské aréně ani pořádně neusadili a už naši prohrávali. Další šok přišel v 8. minutě. Čeští hokejisté pak měli do konce první třetiny velký tlak, dokázali z něj však vydobýt jen jeden gól.
Fanoušci doufali, že je to jen náhodný výsledek a čeští hokejisté brzy výsledek otočí. Avšak v druhém dějství se trefili jen Němci. A když německá reprezentace přidala v 48. minutě čtvrtý gól, vypadalo to, že je o zápase rozhodnuto. Češi ho však ještě zdramatizovali a sedm minut před koncem to bylo už jen o gól. němci však už své vedení uhájili.

„Zklamaní jsme všichni. Přáli jsme si, aby to vyšlo a měli jsme trochu nějaký klid. Zakopali jsme se do toho sami špatným výkonem a teď se z toho dostaneme jen sami,“ uvedl kapitán mužstva Libor Zábranský.

Branky a nahrávky: 17. Haš (Pekař, Pytlík), 50. Jeník (Haš), 53. Zábranský (Haš) – 2. Reichel (Lobach), 8. Peterka (Stützle, Seider), 34. Bokk (Seider, Jentzsch), 48. Bokk (Jentzsch, Seider). Rozhodčí: Heikkenen (Fin.), Campbell – Huseby (oba Kan.), Lundgren (Švéd.). Vyloučení: 7:9, navíc Zábranský, Dajčar – Peterka všichni 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 8693 (vyprodáno). Sestavy:

Česká republika: Dostál – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar – Teplý, Jeník, Pekař – Pytlík, Šír, Plášek – Raška, Čajka, Myšák – Šik, Pavel, Blümel. Trenér: Varaďa.

Německo: Hane – Mik, Seider, Wirt, Hüttl, Mass, Dersch, Heinzinger – Reichel, Jentzsch, Bokk – Stützle, Schütz, Peterka – Kinder, Schinko, Lobach – Nijenhuis, Fleischer, Valenti – Brune. Trenér: Abstreiter.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient