Search
Close this search box.

Sociální služby Karviná rozšířily nabídku svých služeb

Denní stacionář Dům v Aleji rozšířil pro své klienty spektrum nabízených služeb. Nově tady funguje pravidelná canisterapie. „Velmi se nám to osvědčilo, ukazuje se, že klienti jsou nadšeni z této aktivity a hodně jim to pomáhá při zlepšování jejich zdravotního stavu,“ řekla Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

Canisterapie probíhá jednou za dva měsíce. Dva speciálně cvičené psy za klienty přivádí členka spolku Podané ruce Iveta Kučerová. „Psi museli projít canisterapeutickými zkouškami, aby se prověřila jejich vhodnost. Musí být poslušní, nesmí je rozhodit hlouček lidí, invalidní vozíček nebo další psi. Jsou cvičení na zalehnutí, to znamená, že si k cizím lidem lehají a nechávají se hladit,“ prozradila Kučerová. Klientům přítomnost psů pokaždé vyvolá úsměv na tváři. „Pes je pro mnohé z klientů kamarádem a přináší sem příjemnou atmosféru,“ dodala vedoucí stacionáře Jarmila Jedličková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient